Počasí dnes0 °C, zítra0 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

VIDEO: Inverzní počasí nabízí na Šumavě úchvatné scenérie, hrad Kašperk vypadá jako z pohádky

Návštěvníci Šumavy se v těchto dnech mohou kochat znamenitým výhledem. Tento jev se tam objevuje několikrát do roka. Není ale pravidlem, že inverze znamená i dobrou dohlednost. Tentokrát ale měli turisté i řada nadšených fotografů důvod k radosti a například Alpy měli jako na dlani. Dechberoucí atmosféru mohli lidé obdivovat i na hradu Kašperk.

„Dle zpráv ze Šumavy byly výhledy opravdu výjimečné, ať už směrem na Alpy nebo do našeho vnitrozemí, kde bylo možné rozeznat cíle i 150 kilometrů daleko. Za velmi dobrou dohledností stojí velmi suchý vzduch nad inverzí. I dnešek se ponese ve znamení inverze, pro kterou je typické slunečno na horách a mlhavo a mrholení v nižších polohách,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Naprosto dechberoucí atmosféra zavládla i v okolí nejvýše položeného královského hradu v Čechách. Takto se nad Kašperkem proletěli s dronem nadšenci z projektu We Love Šumava.

O víkendu mohli turisté dohlédnout z některých šumavských vrcholků až na Alpy. Viditelné například byly z nejvyšší šumavské hory Velký Javor. Vrcholky Alp jsou ze Šumavy vzdušnou čarou vzdálené přibližně 300 kilometrů.

Tento týden nás budou v nižších polohách stále doprovázet mlhy a mrholení. Od druhé poloviny týdne přibudou i přeháňky a na horách se už může objevit i sněžení. V místech, kde dnes vysvitne slunce, se může teplota vyšplhat až na 12 stupňů Celsia. Většinou ale naměříme od pěti do devíti stupňů. Ve stejném duchu se ponese i zbytek týdne. V Plzeňském kraji naměříme maximálně devět stupňů Celsia. Od čtvrtka můžeme také očekávat četnější dešťové přeháňky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Šumava, inverze, počasí na Šumavě, ČHMÚ, předpověď počasí, We Love Šumava, Kašperk, Alpy, Český hydrometeorologický ústav, Česko, Královský hrad, hrad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.