Čt 13. 8. 2026Alena
Zdraví

Za uplynulý týden přibylo v Plzeňském kraji 2619 případů koronaviru

ČČTK / Richard Beneš1 minuta čtení25. 12. 2020, 10:51
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Jan Luxík

Za uplynulý týden přibylo v Plzeňském kraji 2619 nově zjištěných nákaz koronavirem, o 26 procent více než v předchozím týdnu, kdy přibylo 2078 případů. Zemřelo 28 lidí, což je o šest více než o týden dříve. Ve čtvrtek přibylo v kraji 119 pozitivně testovaných osob na covid, zatímco předchozí den jich bylo 680.

Ve skóre protiepidemického systému (PES) má Plzeňský kraj stejný index jako před týdnem, tedy 76. Na stobodové stupnici to znamená nejnižší hladinu pátého nejvyššího stupně pohotovosti. V celé republice je dnes index na 81 bodech. Na této hodnotě byl ještě včera i v našem kraji. Reprodukční číslo udávající průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného má hodnotu 1,22, stejnou jako před týdnem.

Z okresů Plzeňského kraje je hodnotově v pátém stupni PES Rokycansko s nejvyšším indexem 86, dále Plzeň-město a Domažlicko (shodně 81), Klatovsko a Plzeň-sever (shodně 76). Ve čtvrtém stupni jsou jen Tachovsko a Plzeň-jih, které vykazují 75 bodů.

Aktuálně je v Plzeňském kraji 4886 neuzavřených případů osob s pozitivním testem na covid. Nejvíce je jich v Plzni (1507), následuje Domažlicko (773), Tachovsko (679), severní Plzeňsko (598), jižní Plzeňsko (526), Klatovsko (437) a Rokycansko (366).

Podíl pozitivních PCR testů dosáhl ve čtvrtek téměř 43 procent, nejvíce od začátku epidemie. Laboratoře jich ale udělaly jen kolem 10 000, proti středě zhruba čtvrtinu. V zemi tak na Štědrý den přibylo 4363 potvrzených případů koronaviru. Počet hospitalizovaných se snížil asi o 500 na 4455. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Od březnového začátku epidemie se v ČR koronavirem nakazilo 664 863 lidí. Téměř 558 000 z nich se vyléčilo. V zemi je aktuálně 96 308 nakažených. Ve vážném stavu bylo ve čtvrtek v nemocnicích 634 pacientů. Do statistik přibylo dalších 83 úmrtí, celkem zemřelo s covidem 10 859 lidí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook