čtvrtek 4. března 2021 Stela

Nemocnice v Plzeňském kraji mají na tento týden jen 280 vakcín pro registrované seniory

Kapacitu pouhých 280 míst pro očkování seniorů nad 80 let mají na tento týden k dispozici krajské nemocnice v Plzeňském kraji. S očkováním prvních šťastlivců, kterým se v pátek podařilo zarezervovat si jeden z mála volných termínů se začalo už včera. V kraji dále pokračuje očkování seniorů v sociálních zařízeních.  

Čtyři krajské nemocnice, tedy Domažlice, Klatovy, Rokycany a Stod dostaly pro seniory starší 80 let žijící v domácnostech jen necelých 300 vakcín proti covidu. „Všechny termíny byly během pár hodin obsazené. Rádi bychom uvolnili více termínů, ale k tomu zatím nemáme dostatek očkovací vakcíny,“ uvedl mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Krajské nemocnice měly v minulém týdnu, kdy s očkováním začaly, k dispozici přibližně tisícovku dávek. Z nich poskytly část nemocnici v Sušici a pro vlastní potřebu jim zbylo zhruba 900 vakcín. Vyšly zhruba na polovinu zdravotnického personálu a na část rizikových pacientů nemocnic.

„Na tento týden máme k dispozici opět pouhých 900 vakcín. Z nich očkujeme další zdravotníky, další pacienty, zaměstnance zdravotnické záchranné služby a zhruba 550 vakcín jsme měli připravené k očkování klientů domovů pro seniory či domovů se zvláštním režimem. Když se ale spustil rezervační systém, rozdělili jsme toto množství i mezi veřejnost,“ popisuje mluvčí.

Zatímco vakcíny krajským nemocnicím chybí, injekčních stříkaček a jehel k očkování i k náběru mají dostatečné množství. „Vzhledem k tomu, že naše nemocnice mají týdně k dispozici jen necelou tisícovku vakcín, máme zásoby stříkaček i jehel na několik týdnů dopředu. Navíc další materiál je na cestě," doplnil mluvčí nemocnic Jiří Kokoška. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto NPK

Štítky krajské nemocnice, očkování seniorů, vakcíny, nedostatek vakcín, rezervační systém, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.