Po honičce s policií utekl řidič na střechu domu, kde se zabarikádoval. Ke slovu se dostal policejní vyjednavač

Autoři | Foto Jan Luxík

Na střechu domu uprchl před policisty třiatřicetiletý řidič. Předtím zběsile ujížděl v osobním automobilu před policejní hlídkou. K dopadení pachatele nasadili policisté do akce zásahovou jednotku se specialisty na výškové práce. Přítomen byl také policejní vyjednavač.

Incident začal v okamžiku, kdy motorista jel s vozem značky Suzuki ve směru na Postřekov na Domažlicku. „Řidič během jízdy neuposlechl pokyn k zastavení vozidla, který mu dávala policejní hlídka a pokračoval dále v jízdě až do Postřekova. Zde dojel po louce k jednomu z domů, ponechal na místě nastartované vozidlo a z místa utekl. Nezajištěné vozidlo se dále rozjelo z kopce a následně narazilo do vrat,“ popsala první část akce mluvčí policie Iva Vršecká.

Muž mezitím vběhl do domu. Policisté využili svého oprávnění a vstoupili do obydlí, kde se však muž nenacházel. Při prohlídce zjistili, že je zatarasený vstup na půdu. Muž vylezl na střechu domu, kde se usadil a odmítal slézt dolů. Mezitím na místo dorazili hasiči, záchranáři a policejní zásahová jednotka s vyjednavačem. Až po několika desítkách minut a opakovaných výzvách slezl muž dobrovolně ze střechy dolů s policisté ho zadrželi.

Na zemi se muž odmítl podrobit dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. Dále byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, kterému se také odmítl podrobit. Mezitím policisté zjistili, že registrační značky na jeho vozidle Suzuki patří jinému vozidlu. Navíc má dopadený muž i platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

„Muž je podezřelý ze spáchání maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jelikož nespolupracoval a nebylo možné zjistit identifikační údaje k automobilu, udělil státní zástupce souhlas s odnětím vozidla. Celá událost se obešla bez zranění, bez škody na majetku i bez zákroku přivolané zásahové jednotky,“ dodala mluvčí Vršecká.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky utekl na střechu, zásahová jednotka, zákaz řízení, neměl značky, zabavené vozidlo, policejní vyjednavač

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.