Počasí dnes9 °C, zítra9 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf
Bez reklam

Hotely a kempy v Plzeňském kraji očekávají velmi silnou sezonu. Provozovatelé předpokládají, že Češi stráví letos dovolenou doma

Majitelé a provozovatelé hotelů, penzionů, kempů a turistické cíle v Plzeňském kraji letos očekávají silnější letní sezonu. Předpokládají, že Češi stráví kvůli opatřením proti koronavirové nákaze dovolenou doma. Některé hotely, zejména na Šumavě, už jsou z velké části vyprodané a budou na tom zřejmě lépe než před krizí. Hodně těžké to bude mít Plzeň, silně zaměřená na cizince.

"Objednávek máme dost. Ale jak to bude v reálu, to uvidíme, protože nevybíráme zálohy," řekl Vladimír Šabek, majitel kempu La Rocca v Konstantinových Lázních na Tachovsku. Zásadním problémem ale je, že ačkoli má otevřít za osm dnů, dodnes neví, za jakých podmínek. "Čtyři hodiny jsem volal na tři ministerstva, ale nic nevěděli. Kolik lidí můžeme ubytovat, kolik jich může do sprch a sociálek? Potřebovali bychom se na to připravit," uvedl. Chodí jen nepotvrzené informace, že karavany budou muset být pět metrů od sebe, že nepůjde ubytovat v chatce čtyři lidi, kteří nebudou z jedné rodiny. Neví, jestli může napustit bazén, jak to bude se stany, zda se omezí kapacita kempu.

"Nemyslím si, jak se všeobecně tvrdí, že bude obrovský zájem Čechů a že už je hodně lokalit vyprodaných. Budou mít asi strach," řekl Šabek. Má hodně objednávek rodin na prázdniny. Kemp zachoval loňské ceny.

Další velký kemp Keramika na Hracholuské přehradě, největší rekreační oblasti na Plzeňsku, registruje mírně vyšší předběžný zájem než loni, na prázdniny už musí hosty odmítat.

Rekreační oblast Železné Rudá na Šumavě očekává silnou letní sezonu, která začne 15. června. "Nemám signály, že by někdo hotel či penzion uzavřel, všichni se maximálně těší na turisty, potřebují vydělávat," uvedl starosta Železné Rudy Filip Smola. Řada lidí už si rezervuje termíny od poloviny června do konce září. Nejatraktivnější, třeba začátek července, už jsou vyprodané, ale možnost ubytování ještě je, uvedl. Hoteliéři vyžili dobu uzavření k opravám. "Očekáváme velmi silné léto a je jedno, jestli budou hranice otevřené úplně," řekl Smola. Na hosty se připravuje také město, od poloviny června budou jezdit po Šumavě zelené autobusy a Šumavláček. Hotová bude část náměstí pod kostelem a třída 1. máje.

V plzeňských hotelích tvoří cizinci asi 60 procent. "Bude to složité. S hoteliéry a provozovateli cílů zkusíme udělat propagační kampaň a Čechy sem přitáhnout," uvedla Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň - TURISMUS. "Ukážeme, že Plzeň má co nabídnout a že tu má smysl přenocovat, abychom pomohli zachránit hotely," řekla.

Kampaň vypukne ve druhé polovině června a bude pokračovat v září i říjnu, kdy by se do města měly vrátit akce. "Kromě hotelu U Zvonu nemám žádné zprávy, že by někdo končil. Ale řada vyčkává, až se otevřou hranice, aspoň se sousedním Bavorskem, což je pro nás klíčové," uvedla Koubíková. Hotel U Zvonu, který patří hokejistovi Martinu Strakovi, se 25. května neotevře. Krize mu odčerpala zahraniční klientelu. Předělává se na prostory pro služby.

Hotel Central se 132 lůžky na plzeňském náměstí využil uzavření k dlouho odkládaným opravám. "Dále běží generální úklid a dezinfekce všech prostor. Dezinfekce bude na stolech i v pokojích," uvedl ředitel Tomáš Silovský. Příbory budou balit do fólie. Hotel, kam jezdila před krizí třetina Čechů, čeká prvního hosta 3. června. Na srpen už jsou hlášeni Němci, část jsou ještě dřívější rezervace. Ale je otázkou, jestli se otevřou hranice, řekl. Nával Čechů nečeká. "Lidé se pořád bojí. Ukazuje se to i na zahrádkách u restaurací," uvedl. Na léto připravuje o 30 procent zvýhodněné pobytové balíčky s wellness, polopenzí a pivovarem, aby Češi zůstali alespoň na prodloužený víkend. Využije nabídky města, které připravuje na soboty prohlídky Plzně pro ubytované hosty zdarma.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto kemp Keramika

Štítky kemp, stanování, hotel, léto, prázdniny, turistika, Plzeňský kraj, Plzeň, Šumava, Martin Straka, La Rocca, okres Tachov, Česko, Bavorsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hotely a kempy v Plzeňském kraji očekávají velmi silnou sezonu. Provozovatelé předpokládají, že Češi stráví letos dovolenou doma  |  Z kraje  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.