Dnes, 14:01
Milovníci tepla a slunce si letošního léta zatím moc neužívají. A neveselo je také u vody. Třeba na rokycanském přírodním koupališti, které je druhé největší v republice, přivítali jen zlomek návštěvníků oproti předchozím sezonám. Svítá ale na lepší časy. Podle meteorologů se o víkendu opět vrátí tropické třicítky. Místy je ovšem doprovodí bouřky.
Rokycanské koupaliště se rozkládá na ploše 12 000 metrů čtverečních a během léta ho navštíví desetitisíce lidí. Ostatně, v anketě Plzeňské Drbny o nejoblíbenější koupaliště to rokycanské jasně zabodovalo. Letos je ovšem situace výrazně jiná.
Rokycanské koupaliště loni oslavilo 90 let. Slavnostního otevření se v červnu roku 1934 účastnilo 4800 lidí. Po druhé světové válce tam přibylo brouzdaliště pro děti a v roce 1991 čistička vody. Vybavení koupaliště město stále doplňuje. Jednou z posledních novinek je vodní hřiště pro malé návštěvníky.
Proměnlivé a chladné počasí totiž způsobilo prudký pokles zájmu. Od začátku sezony do konce července přišlo na koupaliště zhruba 26 000 návštěvníků. V červnu musel být areál kvůli nepříznivým podmínkám uzavřen čtyři dny, v červenci dokonce týden. „Nejvyšší denní návštěvnost zaznamenalo koupaliště 29. června, kdy jeho bránou prošlo 3 117 lidí. Dalších pět dní v červnu překročila návštěvnost alespoň stovku. V červenci se počet návštěvníků vyšplhal přes tisíc pětkrát. V ostatních dnech šlo často jen o desítky návštěvníků,“ popisuje mluvčí Rokycan Natálie Vainarová.
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se ke konci týdne začne oteplovat. „Následující týden sice ještě nabídne podobné, tedy spíše chladnější a proměnlivé počasí, ale od pátku 8. srpna očekáváme výrazné zlepšení. Teploty by v Plzeňském kraji mohly stoupat ke 28, místy až k 30 stupňům Celsia,“ uvedl plzeňský meteorolog Pavel Kopeček.
Jeho slova potvrzuje i týdenní předpověď ČHMÚ. V úterý bude ještě oblačno, odpoledne až zataženo a občas se objeví déšť nebo přeháňky. Maxima se v Plzeňském kraji vyšplhají na 23 až 26 stupňů Celsia. Ve středu už bude jasno až polojasno s teplotami okolo 19 až 23 stupni Celsia. Ve čtvrtek už přijde k polojasné obloze i slíbené oteplení na 26 stupňů Celsia. V pátek už budou teploty atakovat hranici 30 stupňů Celsia, o víkendu bude ještě tepleji. Místy se ovšem budou vyskytovat přeháňky a bouřky.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám