sobota 25. září 2021 Zlata

Marek Ženíšek: Naše země nevzkvétá, nachází se v nejhlubší ekonomické i morální krizi

Lídrem TOP 09 v Plzeňském kraji pro letošní volby do Poslanecké sněmovny se stal náměstek hejtmanky a bývalý poslanec Marek Ženíšek. Na dalších místech kandidátky figuruje ekonom a emeritní děkan FEK ZČU Miloš Nový či projektant dopravních staveb Martin Leška. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). Lídrem této společné kandidátky bude v Plzeňském kraji poslanec a primátor Martin Baxa (ODS).

„V těchto parlamentních volbách nepůjde o nic méně než o další osud naší země. Jak by řekl Václav Havel, naše země nevzkvétá. Naopak. Nachází se v nejhlubší ekonomické i morální krizi od roku 1989, do které ji vehnala naše současná populistická vláda. Naše koalice je připravena ujmout se vedení této země v těch nejtěžších časech a zasadit se o stát, který nebude dál nehorázně zadlužovat budoucí generace, nebude na své občany „zaklekávat“, ale pomáhat jim, bude férový, moderní a bude hájit lidská práva,“ říká lídr TOP 09 Marek Ženíšek.

Marek Ženíšek je od krajských voleb v roce 2020 náměstkem hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče. V minulosti působil ve funkci náměstka ministra spravedlnosti a 1. náměstka ministra zdravotnictví, v letech 2013–2017 byl poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Poté pracoval jako proděkan pro strategii, rozvoj a vnější vztahy Fakulty zdravotnických studií na Západočeské univerzitě v Plzni. V současné době je členem krajského předsednictva TOP 09 a působí také jako výkonný ředitel politického think-tanku TOPAZ. Je též expertem strany na zahraniční politiku.

„Jsem připravený zúročit všechny své dosavadní zkušenosti ze školství, Poslanecké sněmovny, řízení samosprávy, ministerstev i z politiky. Rád bych dokázal, že politika se dá dělat slušně, poctivě a ve prospěch občanů. Už si nemůžeme dovolit dál současnou krizi prohlubovat. Je třeba jasných vizí a činů, které občanům navrátí důvěru ve stát. Jsem přesvědčen, že naše společná koalice s ODS a KDU-ČSL má dostatek kvalitních osobností a expertů, kteří nás dovedou z této krize vyvést, a proto je mi ctí být součástí týmu SPOLU,“ dodává Ženíšek.

Na druhém místě za TOP 09 je ekonom a pedagog Západočeské fakulty v Plzni Miloš Nový. Na dalších postech kandidují projektant dopravních staveb Martin Leška a manažer šumavských hotelů OREA Milan Vyskočil. Pořadí uzavírá předseda regionální organizace TOP 09 Plzeň – venkov a zástupce tiskového mluvčího Miroslav Hlaváč.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto TOP 09

Štítky volby, kandidátka, koalice, TOP 09, Marek Ženíšek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.