MO Plzeň Doubravka
ZprávyPodívejte se, jak probíhá záchrana historické budovy školy z roku 1902 za více než 150 milionů
Čilý stavební ruch aktuálně panuje v objektu staré a zchátralé školy v Masarykově ulici v Plzni na Doubravce. Obvod počítá s tím, že stavební práce skončí do konce letošního roku. Od toho příštího se historický objekt otevře veřejnost a přestěhuje se tam také úřad.
ZprávyPlzeňská Čtyřka investuje do opravy staré a zchátralé školy 150 milionů korun, přestěhuje tam svůj úřad
Čtvrtý plzeňský obvod Doubravka začne letos březnu či dubnu opravovat starou školu. Práce přijdou téměř na 150 milionů Kč. Do 121 let staré budovy v Masarykově ulici přestěhuje koncem roku 2025 svůj úřad, který je v nevyhovujících, stísněných a částečně pronajatých prostorách. Nejvyšší podíl zaplatí město. Obvod, který usiluje o vlastní prostory přes 15 let, se bude na přestavbě podílet 25 miliony Kč. Po dokončení stavby ušetří na nájmu za bývalou prádelnu, kde dnes sídlí část úřadu.
ZprávyRok 2024 bude na Čtyřce ve znamení dvou dlouho očekávaných rekonstrukcí budov, vznikne i moderní školka
Hned z několika důvodů bude příští rok velmi významný pro čtvrtý plzeňský obvod. V roce 2024 si totiž Doubravka připomíná 100. výročí od připojení k Plzni. Symbolicky se také právě v roce výročí začne s přestavbou nového sídla obvodu, tedy historické budovy v Masarykově ulici, kterou se tak po dlouhých letech podaří zachránit. Další důležitou událostí bude výstavba moderní mateřské školy v Újezdě, se kterou se začne také v příštím roce. V Červeném Hrádku bude zase zahájena přestavba bývalého kulturního domu. Vzniknou zde nájemní byty pro seniory a handicapované občany.
ZprávyChodci už mohou využívat zrekonstruovaný podchod v Potoční ulici na Doubravce
Zrekonstruovaný podchod železniční trati v Potočí ulici už slouží občanům Doubravky. Jde o důležitou a hojně využívanou spojnici obytných částí MO Plzeň 4. Umožní zlepšení obslužnosti lokalit ulic U Pražské dráhy, Potoční a Ke sv. Jiří.
VzděláníWi-Fi zdarma bude svištět v parcích plzeňské městské části Doubravka
Všichni milujeme Wi-Fi připojení zdarma. Každého proto určitě potěší informace, že téměř všechny parky v plzeňské městské části Doubravka budou mít zdarma připojení. Instalace přístupových bodů se uskuteční ještě letos.








