úterý 20. dubna 2021 Marcela

Hokejová Plzeň už zná jména nových trenérů, stali se jimi Baďouček a Říha

Hlavními trenéry plzeňských indiánů budou Václav Baďouček a Miloš Říha. Jejich asistentem se stane sportovní manager Tomáš Vlasák. Jednání bylo podle Říhy velice rychlé a z jeho pohledu i na poslední chvíli, neboť těsně před nabídkou Plzně řešil i jiné potencionální působiště. Noví trenéři nastupují na místo Ladislava Čiháka, se kterým klub po skončení extraligové sezóny neprodloužil smlouvu. Spolu s ním skončil i asistent Jiří Hanzlík.

„Nabídku od Tomáše Vlasáka jsem dostal bezprostředně po skončení naší sezony s Vrchlabím, takže ještě na cestě domů ze Vsetína. Sice pro mě byla překvapením, ale rozhodl jsem se velice rychle. Jsem Plzeňák, proto mě obrovsky oslovila a byl jsem jí nesmírně potěšen. Během pondělního dopoledne jsme si zatelefonovali ohledně složení celého realizačního týmu a dohoda byla velice rychlá," řekl Václav Baďouček.

O velmi rychlém jednání hovoří i Miloš Říha, který naposledy vedl prvoligovou Slavii Praha. Těsně před nabídkou Plzně řešil i další možnosti, nakonec se rozhodl pro západočeský celek.

„Mám velice dobrý pocit z toho, že jsem se takto rozhodl, neboť se mi líbí vize organizace a jak klub dlouhodobě pracuje. Na vysoké úrovni byla i jednání s Martinem Strakou a Tomášem Vlasákem. S Vencou Baďoučkem se navíc hodně dlouho a dobře známe," doplnil Říha.

Trenér Ladislav Čihák se po devíti letech loučí s Plzní, jedná už o novém angažmá

Nabídku na prodloužení smlouvy trenér Ladislav Čihák nedostal, a tak se s Plzní nadobro loučí. Ne tak s extraligou, podle jeho slov už o obdržel nabídku od jiného klubu. Z role asistenta se před třemi lety dostal na pozici hlavního kouče...

Asistentem trenérů se stane Tomáš Vlasák, který i nadále bude pokračovat v roli sportovního manažera. Dle jeho slov ho nabídka na novu pozici mile zaskočila.

„Oproti mým kolegům jsem ještě trenérský novic, protože oni mají už celou řadu zkušeností a já byl na střídačce jen jeden rok. Určitě chci ale být platným členem týmu a přispět třeba při plánování přesilovek. Naším cílem je utvořit sehraný trenérský tým, abychom náš mančaft vedli k hokeji, na který se dobře dívá a který je úspěšný,“ shrnul Vlasák.

Už nyní vědí trenéři, jakým směrem se chtějí vydat a na co se zaměřit. „Chceme i nadále zapojovat mladé hráče a odchovance do A týmu a prezentovat se agresivním, bruslivým hokejem. Zkrátka hrát aktivně a útočně tak, abychom byli co nejlepší, pro soupeře nepříjemní a abychom naším hokejem bavili fanoušky,“ popisuje Baďouček.

Trenérem gólmanů zůstává Rudolf Pejchar, kondičním trenérem Jan Snopek, videotrenérem Vojtěch Tulačka a fyzioterapeutem Adam Havel. Plzeň skončila v uplynulé sezoně po základní části s 91 body z 52 zápasů pátá, ale vypadla v předkole play off s dvanáctou Olomoucí 1:3 na zápasy. Devětatřicetiletý Čihák byl na pozici hlavního kouče tři roky, předtím od listopadu 2014 pracoval jako asistent trenéra.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HC Škoda Plzeň

Štítky hokej, HC Škoda Plzeň, trenéři, Václav Baďouček, Miloš Říha, Tomáš Vlasák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.