čtvrtek 26. května 2022 Filip

Novým trenérem FC Viktoria Plzeň se stal Michal Bílek, jeho asistentem Pavel Horváth

Podle očekávání se novým trenérem FC Viktoria Plzeň stává Michal Bílek. Šestapadesátiletý kouč podepsal s Viktorií smlouvu do roku 2023 a povede již dnešní trénink. Oznámil to mluvčí klubu Václav Hanzlík. A velký návrat do Viktorie bude slavit Pavel Horváth, tentokrát na pozici asistenta nového trenéra.

„Jsem rád, že jsme se s Michalem Bílkem velmi rychle domluvili na všech podmínkách a v pondělí ráno došlo k podpisu smlouvy do roku 2023,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek. „Našim cílem je nyní dodat týmu nový impuls, dobře se nachystat na závěr sezony, a samozřejmě zlepšit herní projev,“ dodal Adolf Šádek.

Nový trenér Michal Bílek se v pondělí ráno poprvé seznámil s týmem a následně povede první trénink na hřišti v Luční ulici. „Domluvili jsme se rychle, vést Viktorii je pro mě velká výzva. Chceme zvládnout závěr sezony tak, abychom si zajistili účast v pohárech pro příští sezonu,“ pravil před prvním tréninkem Michal Bílek.

Společně s Michalem Bílkem přichází na pozici asistenta Pavel Horváth, dalšími členy realizačního týmu zůstávají Marek Bakoš s Matúšem Kozáčikem.

Zkušený trenér, jenž naposledy vedl reprezentaci Kazachstánu a tým FC Astana, již ve Viktorii v roli kouče působil, vedl ji na začátku sezony 2006/2007. Působil rovněž v Jihlavě, Zlíně, pražské Spartě či Dinamu Tbilisi. V letech 2009 – 2013 byl hlavním trenérem české fotbalové reprezentace, kterou dovedl do čtvrtfinále mistrovství Evropy v roce 2012.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FC Viktoria Plzeň

Štítky FC Viktoria Plzeň, fotbal, změna trenéra, nový trenér, Michal Bílek, Pavel Horváth

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.