úterý 20. dubna 2021 Marcela

Viktoriáni naskočí po karanténě zpět do ligových zápasů, doma přivítají v neděli Budějovice

Po pauze vynucené karanténou se konečně vrací akce hráči FC Viktoria Plzeň. V neděli 4. dubna se utkají s českobudějovickým Dynamem. Jak se na zápas těší kabina, to nám prozradil krajní univerzál vracející se po zranění Jan Kovařík a také trenér Adrian Guľa.

Poslední soutěžní zápas odehráli viktoriáni téměř před měsícem proti Olomouci. Nyní se vrací do akce! „Karanténa byla hrozně dlouhá. Aspoň jsme strávili více času s rodinami, ale teď už jsme rádi, že můžeme naplno trénovat a brzy i hrát zápasy,“ těší Kovaříka, který měl navíc pauzu od zápasu za A tým od konce ledna, kdy prodělal zranění hlavy v Ostravě. „Už se ale cítím výborně. Trénuji delší dobu a doufám, že se dostanu už i na hřiště,“ přeje si.

Po zranění měl možnost si alespoň zahrát v přátelském utkání za kombinovaný A+B tým proti Karlovým Varům 27. února, navíc se na výhře 2:1 podílel gólem. „Po tom úrazu hlavy jsem byl rád i za každý trénink. Těším se strašně z toho, že můžu zase dělat fotbal,“ netají své nadšení. „Hlavně věřím, že navážeme na formu, kterou jsme měli před karanténou. Z týmu cítím odhodlanost a touhu po úspěchu. Když budeme podávat stoprocentní výkony, tak budeme vítězit i nadále,“ uvědomuje si Jan Kovařík.

Viktorii nyní čekají dva zápasy týdně. „Na to se ale těším. Každý fotbalista radši hraje, než trénuje, o to je to lepší. Doufám, že najedeme na vítěznou vlnu a pojedeme na ní,“ říká univerzál hrající s číslem 19. „S Budějovicemi to ale samozřejmě nebude nic jednoduchého. My každopádně chceme dominovat a střílet góly,“ prozradil.

Radost má i ze zlepšujícího se počasí. „Rozhodně se lépe trénuje, když můžeme odhodit rukavice a šusťákovky. Navíc bude i lepší terén, takže balon nebude tolik skákat. Myslím si, že nám to bude vyhovovat,“ uzavřel předzápasový rozhovor.

A jak to vidí před nedělním utkáním trenér? 

Ukončení karantény a návrat do hry vítá samozřejmě i trenér Adrian Guľa „Každý, kdo to zažil, ví, že existují příjemnější a hezčí věci než toto období. Věřím, že je úspěšně za námi a my už můžeme dělat to, co máme nejradši. Jsme zpět v práci, zpět na hřišti a o to lepší je porovnávat emoce. Nepříjemná se zvládla, je za námi, a můžeme to porovnávat s tou, kterou máme nejradši – hrát fotbal.“

I v době karantény byli hráči v rámci možostí v kontaktu s týmem. „V tu dobu neuděláte pořádně nic, protože je klíčové, aby byli kluci zdraví. Každý, kdo to z nás zažil, ví, že to má různý průběh. V rámci možností jsme byli v kontaktu online přes Zoom. Probírali jsme nejen procesové věci, ale i video-rozbory a hlavně bylo klíčové udržet týmové spojení, kontakt. Že všichni hráči i celý realizační tým patříme do jednoho týmu. Snažili jsme se být v kontaktu na takové úrovni, abychom se těšili na společné setkání.“

Po vynucené přestávce trenér věří, že viktoriáni navážou na formu, kterou měli před karanténou. „Samozřejmě v to důvěřujeme. Věříme, že budeme nejen zlepšovat výkonnost, ale dostaví se také výsledkový efekt. Je to cítit už na tréninkovém procesu po návratu, mužstvo má kvalitu a hlad po zápasech. Budou nás čekat utkání v užším sledu, ale to je pro hráče vždy lepší. Tím pádem je důležité, aby byl připraven celý široký kádr. Musíme mít špičkovou formu, čekají nás velké výzvy, nejen v ligových zápasech, ale i v poháru,“ dodal trenér. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FC Viktoria Plzeň

Štítky FC Viktoria Plzeň, fotbal, fotbalisté, karanténa, utkání, zápas, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.