St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Počet uchazečů o práci v Plzeňském kraji během března místně poklesl

Richard Beneš1 minuta čtení7. 4. 2021, 16:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Mírný pokles počtu uchazečů o zaměstnání evidovaly v březnu úřady práce v Plzeňském kraji. O práci se ucházelo 14 098 osob, což bylo 420 méně než na konci předchozího měsíce. Podíl nezaměstnaných klesl oproti únoru o 0,1 procentního bodu na 3,5 procenta. Počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 31 367.

„Během března jsme nově zaevidovali 1 653 osob. Do zaměstnání nastoupilo 1 599 osob a 493 uchazečů bylo vyřazeno bez umístění. V evidenci bylo 2 278 osob se zdravotním postižením. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 5 114 uchazečů o zaměstnání, což je 36,3 procenta všech uchazečů vedených v evidenci,“ informoval Tomáš Moravec z krajské pobočky Úřadu práce.

Nejnižší podíl nezaměstnaných vykázal okres Plzeň-jih (2,7 %), následují okresy Rokycany (3,3), Klatovy (3,4), Plzeň město (3,5), Domažlice a Plzeň sever (3,7) a Tachov (3,9). Celorepublikový průměr činí (4,2).  

Kraj evidoval k 31. březnu 2021 celkem 31 367 volných pracovních míst. Jejich počet byl o 1 800 vyšší než v předchozím měsíci. Z celkového počtu volných pracovních míst bylo 5 615 míst bez příznaku „pro cizince“. Na dalších 25 752 pozic pak mohli zaměstnavatelé přijímat také pracovníky ze zahraničí.

„V okrese Plzeň město evidoval úřad práce 4 648 uchazečů o zaměstnání, což je o 81 méně než minulý měsíc. Během března se nově zaevidovalo 580 uchazečů o práci. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo koncem sledovaného měsíce celkem 1 591 osob. Zájemci měli k dispozici celkem 7 637 volných pracovních míst, což je o 281 více než v minulém měsíci. Z celkového počtu volných pracovních míst bylo 1 286 míst bez příznaku „pro cizince,“ doplnil Moravec. 

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook