středa 5. srpna 2020 Kristián

FOTO, VIDEO: V Tymákově u Plzně hoří už druhý den balíky slámy

V Tymákově nedaleko Plzně už druhý den hoří balíky slámy v areálu soukromé firmy, která ze sena a slámy vyrábí pelety pro energetické využití v teplárnách. Hořet začalo ve čtvrtek ráno, vzhledem k velkému objemu balíků uskladněných na venkovním prostranství hasiči nechávají materiál vyhořet. Potrvá to ještě dlouho. Na místo stále dohlížejí tři jednotky hasičů, řekl dnes mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Z místa požáru stále stoupá hustý sloup dýmu, celou noc z hořící slámy šlehaly plameny. Příčinou požáru, který napáchal škodu za půl milionu korun, je podle vyšetřovatelů samovznícení. Ze stejného důvodu v areálu hořelo několik balíků také minulý týden.

Balíky byly naskládané až do pětimetrové výšky. Hasiči kvůli rozsahu požáru vyhlásili ve čtvrtek třetí stupeň požárního poplachu. Zasahovaly jednotky profesionálních hasičů i dobrovolných hasičů z okolních obcí. Hasili i z plošiny z výšky a na omezeném prostoru se snažili materiál rozhrnovat technikou. Situaci pomáhal monitorovat dron s kamerou a infrakamerou, který patří Plzni. Plzeňští městští dronaři jsou nově součástí integrovaného záchranného systému a hasičům už takto několikrát pomáhali.

Autoři | Foto HZSPK

Štítky ČR, požár, firmy, Tymákov, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.