pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Policie v Plzni řešila dva konflikty fanoušků ČR a Kosova

Policie v Plzni ve čtvrtek řešila dvě potyčky mezi českými a kosovskými fotbalovými fanoušky. Kvůli kvalifikačnímu zápasu na mistrovství Evropy 2020 policie nasadila do akce stovky policistů. Jeden z incidentů policie prověřuje pro podezření z výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a zadržela kvůli němu čtyři muže, řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Po skončení zápasu se fanoušci obou týmů rozešli bez konfliktů.

První z incidentů se stal ve Veleslavínově ulici, kde se víc než tři hodiny před začátkem zápasu dostalo do slovní potyčky asi 20 lidí. Těžkooděnci a policisté se psy situaci uklidnili a obě skupiny od sebe ihned oddělili. Policie zajistila několik českých fanoušků. Věc řeší jako přestupek proti občanskému soužití. "Podezřelými jsou muži ve věku 34, 20, 35, 38 a 31 let a žena ve věku 40 let, kteří slovně napadali fanoušky Kosova. K fyzickému napadení nedošlo," řekla Brožová. Policie podle ní podezřelé zajistila a po výslechu je propustila.

Druhý incident mluvčí nechtěla zatím blíže komentovat. Policie po něm zadržela čtyři muže ve věku 20, 21, 35 a 20 let. Podle serveru krimi-plzeň čtyři čeští fanoušci přepadli a okradli fanouška z Kosova. Svědek incidentu serveru řekl, že viděl, jak útočníci strhli něco z těla kosovského fanouška. Mohla to být nějaká látka, možná vlajka nebo oděv.

Větší skupina fanoušků Kosova se navečer sešla před hotelem v sadech 5. května už navečer. Ve skupině skandovali, bubnovali a zpívali, poté s policejním doprovodem došli několik set metrů k vymezenému sektoru na stadionu.

Utkání bylo považováno za rizikové. Policie nasadila pořádkové jednotky z Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje, dopravní policii, antikonfliktní tým, psovody se psy a policisty na koních. Situaci sleduje vrtulník a také mobilní monitorovací centrum.

Čtete také:

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky ČR, Kosovo, policie, fotbal, Evropa, kvalifikace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.