sobota 2. července 2022 Patricie

Rodinné neshody vyvrcholily krvavým incidentem, muž před zraky dcery střelil nejprve partnerku a pak i sebe

, aktualizováno 30. dubna 2022, 8:50

Rodinná tragédie se stala v pátek večer ve Vochově na severním Plzeňsku. Muž se tam pokusil zastřelit partnerku a zbraň potom obrátil proti sobě. Oba utrpěli těžká zranění a v kritickém stavu je do nemocnice transportovali záchranáři. Muž svým zraněním ještě v noci podlehl. Celý incident měla vidět i jejich asi šestiletá dcera.

Na místě zasahovala vedle záchranářů také policejní zásahová jednotka. „Došlo k trestnému činu násilného charakteru, při kterém byly zraněny dvě osoby. Jedna z nich jedna je podezřelá z tohoto trestného činu. Obě zraněné osoby byly v péči záchranářů z místa transportovány do nemocnice. Při násilném činu byla použita střelná zbraň, kterou jsme zajistili k další expertize. Vše prozatím nasvědčuje tomu, že se jednalo o předchozí neshody v domácím prostředí. S ohledem na počátek tohoto případu nebudeme prozatím poskytovat bližší informace do doby, než to bude možné,“ uvedla k případu mluvčí policie Veronika Hokrová.

Událost se stala ve Vochově krátce v pátek po 20. hodině. Rodina bydlela v domku n okraji obce. Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová uvedla, že oba pacienti ve věku kolem 40 let byli v době transportu do plzeňské fakultní nemocnice v kritickém stavu. Na následky těžkého poranění hlavy muž v noci na sobotu zemřel. Potvrdila to administrátorka plzeňské fakultní nemocnice Alena Dvořáková. Zraněnou ženu lékaři v noci operovali. 

„Krajští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestneho činu vraždy ve stádiu pokusu a dalšími okolnostmi se nadále intenzivně zabývají," dodala v sobotu dopoledne policejní mluvčí.   

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky střelba, partnerské neshody, střelná zbraň, těžké zranění, kritický stav, severní Plzeňsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.