Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Gang zlodějů útočí na odstavené lokomotivy, pachatelé z nich odčerpali tisíce litrů nafty za čtvrt milionu

Na odčerpávání většího množství nafty z odstavených lokomotiv se specializují zatím neznámí pachatelé, kteří řádí v Plzni. Jen za poslední měsíc policisté zaznamenali celkem čtyři případy těchto majetkových deliktů. Zatím už dokázali způsobit škodu za čtvrt milionu korun.

Z nafty se posledních dnech v důsledku jejího rapidního zdražení stala velmi ceněná komodita a na to zřejmě vsadil i gang zlodějů pohonných hmot. Rozhodně se nejedná o nějaké troškaře, kteří vypouštějí nádrže automobilů, aby získali desítky litrů nafty. Z nádrží lokomotiv totiž dokázali pachatelé odcizit přes pěti tisíc litrů nafty! „K poslednímu případu došlo na odstavném kolejišti vlakového nádraží v Plzni. Dosud neznámý pachatel nebo pachatelé z odstavené lokomotivy odčerpali nejméně 1 400 litrů nafty, přičemž nejprve fyzicky poškodili zabezpečení nádrže paliva. Způsobili tak škodu přesahující šedesát tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Veronika Hokrová. V případě dopadení pachatele mu za tento čin může v pravomocném rozhodnutí hrozit až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Zloděj nejprve ukradl fotopast střežící pracovní stroj. Z jeho nádrže pak odčerpal naftu

Velmi promyšlenou krádež nafty z odstaveného pracovního stroje provedl zatím neznámý pachatel na jižním Plzeňsku. Nejprve totiž odcizil fotopast, která stroj hlídala. Potom z nádrže odčerpal palivo, jehož ceny v minulých dnech vyšplhaly na...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky lokomotiva, nafta, zloděj nafty, odstavená lokomotiva, gang zlodějů, motorová nafta, Plzeň, nádrž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.