čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Ženu pohřešovanou od Silvestra našli policisté mrtvou v lese. Vedle těla ležela manželova zbraň

Smutný konec má pátrání po pohřešované jednasedmdesátileté seniorce, která odjela služebním vozem ze svého bydliště na severním Plzeňsku. S sebou si vzala legálně drženou zbraň svého manžela. Policisté v lese na Rokycansku již našli její auto. Nedaleko od něj bylo i mrtvé tělo ženy a střelná zbraň. Cizí zavinění policie hned vyloučila. Stach o život svého příbuzného má také rodina z Prahy, která od Silvestra postrádá čtyřicetiletého Igora Kassla. Obrovská pátrací akce na Šumavě bohužel nepřinesla výsledek.

„Včera v odpoledních hodinách bylo nalezeno v lesním porostu na Radnicku osobní motorové vozidlo, se kterým odjela pohřešovaná žena z domova. Nedaleko vozidla byla také nalezena žena, která byla od minulého týdne v celostátním pátrání, bohužel již bez známek života. Policisté na místě zajistili také zbraň, kterou si žena odnesla při svém odchodu z domova,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková.

Vyšetřovatelé na místě předběžně vyloučili cizí zavinění. Případ si převzali rokycanští kriminalisté, kteří se jím budou dále zabývat. 

Strach o život svého milovaného mají i příbuzní čtyřicetiletého Igora Kassla z Prahy, který zmizel na Šumavě. V obtížném terénu po něm pátrali hasiči, policisté i horská služba. Nyní se pátrání soustředí na území Německa, pomáhají i dobrovolníci s drony.

Ani obrovská pátrací akce nepřinesla výsledek

Pohřešovaný Igor Kassl je z Prahy, měří 180 až 185 centimetrů, má střední postavu, šedé rovné vlasy a modré oči. Podle informací policie se může představovat i jako Igor Holečko.

Příbuzná pohřešovaného sdílela prosbu o pomoc a fotografii svého zetě na sociálních sítích, kde příspěvek sdílelo přes 3 tisíce lidí. Později přiznala obavy z toho, že si muž chce vzít život. Pátrání započalo v pondělí 3. ledna a pokračovalo až do pozdních hodin. O den později se záchranáři opět vydali do terénu. Do akce se zapojili kromě policistů i členové Informační a strážní služby Šumava a patnáct horských záchranářů se dvěma vycvičenými psy. 

„Pohřešovaný muž byl naposledy spatřen v pátek 31. prosince 2021 kolem poledne. V pondělí odpoledne bylo v Plzeňském kraji v obci Modrava nalezeno opuštěné vozidlo značky Ford S-Max,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Šumava měl navštívit před třemi měsíci.

„Podle manželky se mu líbila lokalita u jednoho z křížků, nebo božích muk. Žena ovšem vůbec netušila, o kterou lokalitu se jedná,“ řekl k okolnostem pátrání Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.

Náročný terén, déšť a tající sníh. S tím vším se museli záchranáři potýkat. Apelovali proto na veřejnost, aby se do terénu nevydávala. Sami záchranáři měli k dispozici čtyřkolky a skialpinistické hole. „Znovu jsme prohledali lokality s křížky a snažili se v terénu během skutečně nevlídného počasí najít stopy. Problém byl v tom, že zatímco na Silvestra bylo kolem Modravy až 40 cm sněhu, nyní byl prakticky všude roztátý,“ popsal pátrání zasahující člen.

Akce pak byla Policií ČR ukončena v úterý před setměním jako neúspěšná. „Jsem přesvědčen, že jsme v rámci možností prohledali všechna eventuální místa, kde by mohl muž být. V dokonalé koordinaci všech složek IZS jsme se dostali až k Filipově Huti na jedné straně a na hraniční hřebeny na straně druhé,“ doplnil náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Podle informací od policejní mluvčí pokračuje po muži pátrání v širším okruhu. Muž je dál veden jako pohřešovaný.

Kromě záchranných složek pomohla s pátráním také nezisková organizace s drony a psy. Pohřešovaného se však stále nepodařilo najít. 

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky pátrání, pohřešovaná žena, střelná zbraň, sebevražda, Rokycansko, Šumava, horská služba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.