Důvěřivá žena uvěřila, že jí navštíví populární jihokorejský herec, podvodníkům poslala desítky tisíc

Autoři | Foto Pixabay.com

Vojáci na misi, lékaři, opuštění muži na ropných plošinách a teď i slavní herci z Jižní Koreje. Triky a historky podvodníků jsou různé, cíl mají ovšem stejný. Z důvěřivých žen vylákat přes internet nemalý finanční obnos. Naposledy takto naletěla žena z Plzně, která uvěřila, že za ni přiletí populární herec z daleké východní Asie. Na zahraniční účet zaslala přes 35 tisíc korun, hvězdné návštěvy se ale nedočkala.

Celý příběh začíná u emailu, který obdržela Plzeňanka od údajné zahraniční společnosti, jenž zastupuje známé jihokorejské herce. Ženě měli nabídnout osobní setkání s jedním z umělců. „Žena se setkáním souhlasila a po písemné domluvě následně odeslala požadované kontaktní údaje na svou osobu a finanční částku přes 35 tisíc korun na zahraniční účet jako úhradu za návštěvu herce v České republice. Ženě na její žádost zahraniční společnost vystavila smlouvu v cizím jazyce o zprostředkování,“ popisuje policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Dotyčnou navíc ujišťoval i fakt, že obdržela informace o přijetí platby i datum příletu očekávaného herce. Jenže pak nabraly věci na obrátkách. „Následně po ní požadovali další finanční částku ve výši 15 tisíc USD, a to pro údajné zajištění bezpečnosti herce. Poškozená již na nic nečekala, další požadované peníze podvodníkům nezaslala a obratem informovala Policii ČR,“ doplnila mluvčí.

I díky brzkému prozření nepřišla žena o všechny finanční úspory. Bohužel tomu tak není vždy a oběti si mnohdy neváhají vzít statisícové úvěry. O tom ostatně ví své žena, která si dopisovala s mužem, jenž tvrdil, že pracuje na ropné plošině. Místo šťastného konce se žena po několika měsících octila o milion chudší a v dluzích.

Podvodník ženě namluvil, že pracuje na ropné plošině v Texasu, poslala mu přes milion korun

Zamilovaná žena si myslela, že našla na internetové seznamce životní lásku. Po několika měsících byla o milion chudší a v dluzích. Sedmačtyřicetiletá paní z Plzně je tak další z desítek naivních obětí, které skočily na lep podvodníkům. Pro...

Policie proto neustále varuje, aby lidé při internetové komunikaci byli vždy obezřetní a rozhodně nikomu neposílali finanční obnos nebo osobní údaje. Existuje mnoho typů online podvodů, případně podvodných emailů. Všechny mají jedno společné, snaží se vás přimět k prozrazení vašich osobních informací nebo vás nutí zaplatit peníze za výrobky nebo služby, kterých se ale ve skutečnosti nikdy nedočkáte. Sázejí na důvěřivost a v některých případech jim to bohužel vychází,“ varuje mluvčí.

V souvislosti s množícími se útoky přišla Policie ČR s Kyberkampaní, kde si každý může vyzkoušet, zda dokáže odhalit praktiky podvodníků. Test si můžete vyzkoušet ZDE.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky policie, krimi, podvod, email, internet, herec, Asie, Jižní Korea, Plzeň, Policie České republiky, Česko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.