Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Pátek 2. června 2023  |  Svátek má Jarmil

Věrný pes bránil svého pána i po jeho smrti, hasiče nechtěl vpustit do bytu

S agresivním psem se setkali hasiči i policisté, kteří se snažili dostat do bytu v Plzni na Lochotíně. Uvnitř se nacházel jeho majitel, u kterého bylo podezření, že již není naživu. Vystresovaný pes na situaci reagoval podrážděným chováním a bránil záchranným složkám ve vstupu do bytu. Pomoci tak museli strážníci, jež se na odchyt zvířat specializují.

V podvečerních hodinách mohli lidé na Lochotíně spatřit hasiče v koši automobilového žebříku, jak se snaží dostat přes okno do jednoho z bytů v panelovém domě. Ve stupu jim ale bránil čtyřnohý mazlíček majitele.

„Zvíře nechtělo dovnitř nikoho pustit a komplikovalo hasičům přístup přes otevřené okno. Strážníci se ihned chopili úkolu, jeden z nich byl v koši vyzdvižen k oknu ve čtvrtém patře domu. Vstoupil dovnitř, vytlačil psa do chodby a pomocí odchytové tyče jej odchytil,“ popsala mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.  Uvnitř bytu posléze nalezli majitele psa, který byl již po smrti. Cizí zavinění policisté vyloučili. „Psa strážníci dočasně umístili v plzeňském útulku,“ dodala mluvčí.

„Pejsek je chudák nemyslím si, že byl agresivní jen si chránil svůj domov. Viděla jsem ho po odchytu venku. Chudinka se bál. Snad se dostane k hodným lidem. Každý den bylo slyšet vytí, a to bydlíme jen o vchod," uvedla jedna ze sousedek. 

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Plzeň / lustrační foto: Pixabay

Štítky krimi, policie, pes, úmrtí, Plzeň, útulek, Lochotín, okno, smrt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.