sobota 25. ledna 2020 Miloš

Na Tachovsku v noci spadlo auto z mostu, tři muži jsou zranění

V Plané na Tachovsku spadlo dnes v noci auto z mostu. Pětatřicetiletý muž skončil na urgentním příjmu v Plzni, další dva muži mají středně těžká zranění. Na místě zasahovaly vrtulník i sanitky záchranářů. Novinářům to řekli policejní mluvčí Markéta Fialová a mluvčí krajské záchranné služby Vítězslav Sladký.

"Pětatřicetiletého muže převezl vrtulník s těžkým zraněním, ale při vědomí, na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Další dva muži se středně těžkým zraněním byli převáženi pozemní cestou. Vzhledem k mechanizmu úrazu také na emergency," uvedl Sladký.

Vozidlo Škoda Octavia podle informací sjelo těsně před velkým mostem mimo komunikaci pod přemostění, kde se převrátilo na střechu. "S ohledem na zdravotní stav mužů nebyly provedeny dechové zkoušky, ale u všech byl vyžádán odběr krve. Policisté dále zjišťují všechny okolnosti havárie," řekla Fialová. Podle ní jelo auto po silnici první třídy od Plané na Novou Hospodu, tedy po přivaděči na dálnici D5. Nehoda se stala u křižovatky se silnicí druhé třídy II/239, kde teče Plánský potok.

Podle zdravotníků jsou středně těžce zranění muži narozeni v letech 1995 a 1984, podle policie 1992 a 1981.

Autoři | Foto Tomáš Kaser

Štítky ČR, nehoda, zranění, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.