pondělí 17. května 2021 Aneta

Osmiletý chlapec nešel do školy, ale odjel vlakem 100 km do Plzně. Policie po něm vyhlásila pátrání

Stokilometrový výlet bez doprovodu dospělé osoby podnikl teprve osmiletý školák z jedné obce ve Středočeském kraji. V pondělí ráno nasedl do vlaku a s jedním přestupem skončil až v Plzni. Tam se vypravil do místa bydliště bývalého přítele své matky. Když se nevrátil domů ze školy, policisté po něm večer vyhlásili pátrání.

Na operačního důstojníka policie v Plzni se včera krátce před půl devátou večer obrátili kolegové ze Středočeského kraje. Ti totiž večer přijali oznámení o pohřešovaném nezletilém chlapci školního věku, který měl ráno odejít do školy. Domů se ale už nevrátil. „Chlapec měl mít vazby na Plzeňsko. Další možné místo jeho výskytu mohlo být bydliště bývalého přítele matky v Plzni na Lochotíně,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.  

Plzeňští policisté se okamžitě vydali nejen na udanou adresu, ale i pěšmo propátrávali blízké okolí možného chlapcova cíle. Mezitím chlapce samozřejmě hledali i policisté ve Středočeském kraji.  Vzhledem k tomu, že se již venku stmívalo, požádali pátrači i o leteckou podporu. Nakonec byli velmi rychle úspěšní policisté v Plzni. „Na základě popisu našla kolem deváté hodiny policejní hlídka obvodního oddělení Plzeň 1 chlapce živého a zdravého. Před policisty se schovával v křoví nedaleko od místa, kam měl namířeno,“ informovala policejní mluvčí.

A jak vlastně probíhala cesta malého školáka? Cestovatel ráno odešel z domova směrem do školy. Tam už ale nedošel a rozhodl se pokračovat zhruba o šest kilometrů dále na vlakové nádraží. Tam nastoupil do vlaku, který se s ním rozjel směrem na Plzeň. Jeho cíl byl nakonec jasný, chtěl se dostat do Plzně, což se mu s jedním přestupem nakonec podařilo. Ještě večer putoval zpět do místa svého bydliště. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto České dráhy

Štítky pohřešovaný školák, cesta vlakem, pátrání, policejní pátrání, Plzeňský, Středočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.