čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Pozorná svědkyně a služební pes Gorbi se postarali o bleskové zadržení zloděje

Už několikrát se jen za minulý týden ukázalo, jak důležitým pomocníky jsou u policie služební psi. Naposledy dokázal pes Gorbi vypátrat krátce po činu zloděje, který vykradl rozestavěný rodinný dům na severním Plzeňsku.

Na začátku případu byla pozorná svědkyně, která si v brzkých ranních hodinách všimla neobvyklého pohybu cizí osoby na jednom pozemku v Kaznějově, kde se právě staví dům. Žena viděla odcházet neznámého muže, neváhala a okamžitě vytočila tísňovou linku policie 158. Na místo vyrazily hlídky policistů včetně policejního psovoda se služebním psem Gorbim.

„Služební pes s psovodem propátrávali bezprostředně po příjezdu místo činu a jeho okolí. Gorbimu se podařilo zachytit pachovou stopu, která pokračovala přibližně pět set metrů k odstavenému stavebnímu kolečku, které bylo plné ručního i elektrického nářadí v hodnotě asi čtyřiceti tisíc korun. Policisté následně zjistili, že se jedná o odcizené věci z rozestavěného domu,“ informovala mluvčí policie Ivana Jelínková.

Pes pokračoval dál ve sledování pachové stopy. Ta dovedla policisty k domu, v jehož blízkosti bylo kolečko odloženo. „Na základě výpovědi svědků i osobní a místní znalosti kaznějovští policisté přesně věděli, o koho se jedná. Ve sklepě domu vypátrali jednadvacetiletého muže, kterého se souhlasem státního zástupce zadrželi a převezli na služebnu k provedení dalších úkonů. Ještě téhož dne z rukou policejního komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin krádež,“ dodala mluvčí policie.

Pracovník Celní správy v civilu pronásledoval z místa činu dva zloděje, jeden ho napadl lahví

Takový konec zlodějské výpravy dvojice cizinců rozhodně nečekala! Když přišli dva muži ve věku 47 a 34 let ve čtvrtek večer krást alkohol do čerpací stanice u obchodního centra na Rokycanské třídě, netušili, že proti nim razantně zakročí...

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky služební pes, pátrání po pachateli krádeže, krádež, zadržení zloděje, policejní pes

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.