pátek 3. července 2020 Radomír

Policisté pronásledovali kradené BMW, honičku ukončila nehoda

Západočeští policisté mají za sebou honičku jako z amerického akčního filmu. Od hraničního přechodu Lísková naháněli v pátek ráno společně s německými kolegy řidiče v kradeném BMW. Jeho zběsilá jízda skončila v půl desáté ráno v Masarykově ulici v Domažlicích poté, co havaroval. Třiadvacetiletý cizinec tentýž den skončil v policejní cele.

O pronásledování kradeného vozu, které do Čech mířilo z Německa, se policisté dozvěděli v 9:23. „Řidič černého vozidla tovární značky BMW, které bylo odcizeno v SRN, ujížděl německým policistům ze Spolkové republiky Německo. Na bývalém hraničním přechodu Lísková prováděli čeští policisté běžnou kontrolu v rámci součinnostního cvičení na státních hranicích, následně zaregistrovali jedoucí černé vozidlo z Německa a v závěsu za ním služební vůz policie Spolkové republiky Německo se zapnutým výstražným a rozhlasovým znamením,“ shrnula mluvčí policie Dagmar Brožová a dodala: „Český policista dával od krajnice vozovky pokyn k zastavení černého vozu, který jel vysokou rychlostí a jehož řidič na výzvy nereagoval a ujížděl směrem na Domažlice.“

Honička na českém území skončila po několika málo kilometrech. „V Domažlicích v ulici Masarykova se řidič nechoval ohleduplně a předjížděl pomalu jedoucí kolonu vozidel v místě, kde se nemohl bezpečně zařadit před vozidla, která předjížděl. Přitom ohrozil protijedoucí řidiče a dále bočně narazil do předjížděného osobního automobilu Audi. Po tomto incidentu ujel a následně byl účastníkem další dopravní nehody,“ dodala mluvčí policie. Podle ní škoda na nabouraných vozidlech přesahuje 600 tisíc korun.

Řidičem kradeného BMW byl třiadvacetiletý cizinec, na kterého státní zástupce udělil souhlas se zadržením a následně na něj byl vydán evropský zatýkací rozkaz. V současné době se cizinec nachází v předávací vazbě.

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, BMW, krádež, Policie ČR, Německo

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.