úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Žena podvedla přes internet devatenáct lidí z celé ČR, slíbené zboží jim nikdy neposlala

Mobilní telefon, iPad a v jednom případě i automobil nabízela k prodeji na různých internetových portálech pětadvacetiletá žena z Teplic. Podvodnice ale moc dobře věděla, že nabízené zboží nikdy nikomu nepošle. Rozsáhlým případem hospodářské kriminality se teď zabývají kriminalisté z Tachova.

„Policejní komisař pak na základě zjištěných skutečností, svědeckých výpovědí a zajištěných důkazů v obvinil ženu z Teplic ze spáchání podvodu. Obviněná se trestné činnosti dopouštěla částečně v době vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky. Na různých internetových portálech nabízela celkem v sedmnácti případech mobilní telefon, v jednom případě Ipad a v jednom případě i motorové vozidlo,“ popsala řádění podvodnice mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Od poškozených vždy požadovala uhrazení dohodnuté částky předem na účet. Kriminalisté zjistili, že za tímto účelem žena používala pět účtů u různých bank a při komunikaci s poškozenými používala několik telefonních čísel a měla zřízených několik e-mailových adres. Celková škoda, kterou žena poškozeným způsobila v období od srpna loňského roku do začátku května letošního roku, přesáhla částku 176 tisíc korun.

„Dotyčná se takového jednání dopustila, ačkoliv byla rozsudkem okresního soudu v květnu loňského roku uznána vinnou ze spáchání zločinu podvodu. V souvislosti s tím byla odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody. S ohledem na uvedené skutečnosti podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněné do vazby. Soud návrh akceptoval, a tak se obviněná nachází ve vazbě,“ dodala mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky podvod, internetový podvod, podvodnice, hospodářská kriminalita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.