Cizinec v celostátním pátrání nesrozumitelně žvatlal, že nic nedělá a nechce odvést

Autoři | Foto Městská policie Plzeň

Rušný prostor Paluby Hamburk v centru Plzně se nehemží jen cestujícími, ale mnohdy se tam ochomýtají problémoví bezdomovci, agresivní opilci a objevují se tam i lidé v celostátním pátrání. Se zmíněnými případy se v posledních dnech setkali i městští strážníci. Naposledy tam řešili hledaného cizince, který absolutně nespolupracoval. Řešit museli i silně opilého a vzteklého muže.

Během běžné služby si hlídka strážníků všimla povědomého muže, kterého znala z databáze celostátně hledaných osob. Strážníci ho proto vyzvali k prokázání totožnosti. Dotyčný místo občanky vybalil, že zná svá práva a městská policie po něm nemá právo požadovat prokázání totožnosti. Víc se mýlit nemohl.

„Strážníci ho proto opakovaně vyzvali v souladu se zákonem a zároveň mu vysvětlili důvod kontroly i svá oprávnění. Muž poté sdělil svou totožnost ústně. Jednalo se o třiapadesátiletého cizince. Po ověření a následné lustraci se potvrdilo, že se skutečně jedná o osobu vedenou v celostátním pátrání a že má být předvedena na nejbližší obvodní oddělení PČR. Ve chvíli, kdy mu byla tato skutečnost oznámena, začal klást pasivní odpor,“ popsala mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Weidl.

Muž opakovaně tvrdil, že nic neudělal a že nemá být nikam odvážen. Strážníci ho několikrát vyzvali, aby je následoval ke služebnímu vozidlu, což však odmítal lámanou češtinou. Na řadu po chvíli přišla pouta. „Muž byl pomocí donucovacích prostředků opřen o služební vozidlo, byla provedena kontrola na přítomnost zbraní a následně mu byla přiložena pouta. Poté byl usazen do vozidla a převezen na obvodní oddělení. Po předvedení byla muži pouta sejmuta a byl předán policistům k dalším úkonům,“ dodala mluvčí.

Agresivní a opilý muž obtěžoval kolemjdoucí

U Paluby Hamburk zasahovali strážníci i v případě sedmačtyřicetiletého muže. Hlasitě tam pokřikoval po okolí a obtěžoval kolemjdoucí svým nevhodným chováním. Už na první pohled bylo zřejmé, že má výrazně upito. Chvíle relativního klidu totiž střídaly náhlé výbuchy podrážděnosti a agresivity.

„Hlídka situaci okamžitě začala řešit a dechová zkouška následně ukázala hodnotu 3,24 promile. Bylo jednoznačné, že muž zcela nekontroluje své jednání a jeho další pobyt na místě by vedl k dalšímu narušování veřejného pořádku. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedla mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Muž nejprve uposlechl a vydal se se strážníky k autu. Zhruba deset metrů před vozem se náhle zastavil a odmítl udělat další krok. Vzápětí začal rozhazovat rukama, přitom chytil jednoho ze strážníků za rukáv uniformy. „Hlídka proto musela přistoupit k použití donucovacích prostředků. Strážníci muže bezpečně svedli na kapotu služebního vozu, nasadili mu pouta a poté jej usadili dovnitř. Po vystřízlivění čekalo muže ještě jedno setkání s nimi, kdy s ním bylo nutné dořešit přestupek spočívající v neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci,“ uzavřela mluvčí.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Městská policie, Paluba Hamburk, muž v celostátním pátrání, agresivní opilec

Komentáře

Jiří Chaloupka

A bude to ještě horší

Dnes, 15:33Odpovědět

Lubomir Chladek

A co chcete cekat od techto vsech Ukacek kteri jsou telem a dusi spojeni s Banderou a take s nacistickou minulosti,kteri se svym zpusobem vsichni narodili jako Soveti a take jako Soveti zemrou.

Dnes, 17:36Odpovědět

Lubomir Chladek

Co ve sve vlastni historii posledni vlada v cele s nejlepsim Ukrajinskym premierem P.Fialo zacala tak se tech Ukacek nikdy nikdo v cele Evrope a take v Ceske republice nezbavi.

Dnes, 17:34Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.