pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Dvanáctičlenná skupinka chtěla u táboráku opékat buřty, teď všem hrozí postih

V době nouzového stavu a omezujících opatření se dvanáct mladých lidí sešlo, aby společně opekli buřty. Oheň si skupina rozdělala poblíž ulice Pod Kalvárií v Radnicích na Rokycansku, což neuniklo hlídce policie, která dorazila na místo. Za nerespektování vládních nařízení jim teď hrozí postih.

„Při příjezdu policistů se jeden mladík dal hned na útěk, ale dle díky osobní znalosti ho policisté poznali. Ostatních jedenáct osob vyzvala hlídka k prokázání totožnosti. Deset mladíků ve věku od šestnácti do dvaceti let a jedna osmnáctiletá slečna uvedli, že měli v úmyslu opéct si společně buřty. Také uvedli, že samozřejmě o nařízení vlády o zákazu shlukování osob na veřejnosti vědí,“ informovala mluvčí policie Hana Kroftová.

Všichni milovníci opékání buřtů, včetně mladíka, který uprchl se podle vyjádření policejní mluvčí dopustili protiprávního jednání v rovině přestupku podle zákona o ochraně veřejného zdraví, které policisté oznámili správnímu orgánu. Mimo to došlo k porušení lesního zákona, když v lesním prostoru rozdělávali oheň.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky vláda, koronavirus, omezení, Plzeň, zákaz shlukování, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.