Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Ukrajince soudí za otřesný pokus o vraždu manželky. Zapálil petardu zasunutou do jejích intimních partií

Otřesným případem pokusu o vraždu manželky se zabývá plzeňský krajský soud, kde na lavici obžalovaných usedl šestatřicetiletý Ukrajinec. Úmyslně způsobil odpálením pyrotechniky velmi vážné krvácející zranění v oblasti intimních partií své o rok mladší manželce pocházející z jedné postsovětské republiky. Zranění bylo nesmírně bolestivé.

Obžalovaný tvrdí, že to nebyl úmysl, ale náhoda při milostných hrátkách. Ženu prý určitě nechtěl usmrtit. Odškodné 1,2 milionu korun, které jeho manželka za těžké zranění, psychickou újmu i následky do budoucna požaduje, se mu zdá hodně. Cizinci za pokus o vraždu spáchaný podle obžaloby zvlášť surovým způsobem hrozí až výjimečný trest.

Šokující incident se stal loni na konci září na ubytovně v Kožlanech na severním Plzeňsku. Cizinec tam nejprve zbil svoji partnerku. Následně ji svázal lepicí páskou, aby jí znemožnil obranu. Pak jí do přirození zasunul petardu a zapálil ji. Musel vědět, že výbuch může ženu usmrtit. Ke zraněné ženě trpící obrovskými bolestmi ale muž nepřivolal pomoc. Sám ji ale odvezl do plzeňské nemocnice, kde se snažil lékařům namluvit, že si žena způsobila zranění úderem do břicha. Zraněná se v nemocnici podrobila operačnímu zákroku. Státní zástupce Martin Rykl pro Ukrajince požaduje 20 let vězení a vyhoštění z ČR na neurčito.

Cizinec vypověděl, že kritický den za ním přišla manželka, která se asi měsíc před tím od něj odstěhovala na ubytovnu v Plzni, protože on si dopisoval s jinou ženou. On vařil a chystal romantickou večeři se sektem, řekl u soudu. Povídali si, měli spolu sex a muž pak ženě údajně navrhl milostné hrátky. „Ze začátku neměla velkou chuť, ale pak souhlasila, zalepil jsem jí ruce lepenkou. Ustřihl jsem pár proužků lepenky, byl tam černý hadr, tak jsem jí ho dal do pusy a zalepil jí pusu," vypověděl u soudu obžalovaný. Praktiky se svazováním podle něj nikdy předtím se ženou nepraktikovali.

Manželku pak položil na postel, lepenka na tváři jí ale nedržela, a tak ji sundal. Vedle postele si prý všiml sáčku, vytáhl z něj petardu a strčil ji do ženina přirození. „V ten moment se mi to zdálo legrační. Ona mi řekla, že tak si hrát nechce, ať to vytáhnu,“ popsal. Protože ale prý byla v pokoji kvůli intimní atmosféře tma, na petardu v ženině těle neviděl, tak zapálil zapalovač, aby si posvítil a petardu vytáhl, tvrdil u soudu. Žena se ale prý lekla a začala křičet a házet sebou. „V ten moment jsem zvedl zapalovač, aby byl blíž a abych mohl petardu vytáhnout, ale petarda se zapálila," vypověděl muž. V šoku prý ztuhl a nedokázal zapálenou petardu z ženina těla vytáhnout.

Výbuch pyrotechniky způsobil zraněné ženě silné krvácení. Chtěla, aby zavolal sanitku, on ale prý neumí dostatečně česky, aby vše vysvětlil po telefonu. Ženu proto naložil do auta a odvezl do nemocnice. Stále byl prý v šoku. Na ubytovně ale předtím uklidil použité lepicí pásky a utřel podlahu. Vyšetřovatel cizince původně obvinil z těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozil desetiletý trest, později věc překvalifikoval na pokus o vraždu.

Žena, původem z Moldavska, před soudem vypověděla, že žili na Ukrajině. Muž jezdil poslední čtyři až pět let za prací do Čech. Ona za ním se synem přijela po vypuknutí války na Ukrajině. Manželství plné hádek ale podle ní nebylo šťastné, muž ji i bil. Už delší dobu mu říkala, že ho opustí. Když to po návratu z dovolené v polovině loňského září udělala, muž jí prý denně volal a prosil ji, aby se vrátila, což zatím nechtěla. Sliboval jí, že se změní, řekla u soudu.

Napadená popsala události posledního zářijového večera. Petardu do ní prý už jednou na Ukrajině muž zasunul a držel v ruce zapalovač, ale pyrotechniku tehdy nezapálil. Proto ji loni nenapadlo, že to tentokrát udělá. „Nic neříkal, dal ji do mě a zapálil," řekla u soudu. Před tím ji prý muž ještě udeřil pěstí do spánku, až krvácela. O pomoc ale prý nevolala ani se nebránila. Věděla, že by se nikoho nedovolala a že by manžela stejně nepřemohla.

Jednání bylo odročeno na konec června, kdy by měl svědčit například znalec z oboru lékařství a další svědci.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie České republiky

Štítky pokus o vraždu, petarda, intimní partie, Ukrajinec u soudu, bolestivé zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ukrajince soudí za otřesný pokus o vraždu manželky. Zapálil petardu zasunutou do jejích intimních partií  |  Krimi  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.