pondělí 30. března 2020 Arnošt

Žena, která v Plzni skočila z okna za dcerou, zemřela v nemocnici

Osmatřicetiletá žena, která ve středu ráno skočila z okna za dcerou, zemřela v nemocnici. Dívka je mimo ohrožení života. Policie událost vyšetřuje. Žena svým zraněním podlehla, řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Matka s desetiletou dcerou ve středu po 8:00 vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v Těšínské ulici v Plzni na Doubravce. Nejprve dopadla na travnatou plochu před domem dívka a deset minut po ní vyskočila matka. Dítě s těžkým zraněním bylo při vědomí, žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy a byla v kritickém stavu.

"Dítě jsme předávali s těžkými zraněními, ale při vědomí, v relativně uspokojivém stavu," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová. Asi deset minut po pádu dítěte skočila matka. Inspektor provozu záchranářů se podle Svobodové snažil přes balkon s matkou v okně, v němž stála, navázat kontakt, ale žena na něj vůbec nereagovala, ani se na něj nepodívala. Padla na hlavu a její zranění byla kritická.

Podle informací dívka neskočila o své vůli. "Policisté prověřují veškeré okolnosti pádu z okna dvou osob, ročník 2009 a 1981, aby mohli s jistotou říct, zda se jedná o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla Jelínková. Vzhledem k nezletilé osobě nebude policie s ohledem na rodinu poskytovat žádné bližší informace.

Podle informací ženy, která bydlí ve stejném vchodě, šlo o velmi slušnou a milou rodinu se dvěma dcerami. Manžel byl velmi aktivní a pomáhal jako důvěrník ostatním lidem z domu. V domě se ale podle sousedky říká, že poslední dobou byla žena ve špatném psychickém stavu.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky ČR, neštěstí, děti, úmrtí, zranění, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.