středa 8. července 2020 Nora

Kvůli mrtvému zajíci na silnici havaroval řidič nákladního automobilu

Oznámení o kuriózní dopravní nehodě přijali tachovští dopravní policisté. Ve směru od Stříbra na Ostrov u Stříbra jel s nákladním vozidlem Mercedes dvacetiletý řidič, který se řidič po přejetí horizontu v lesním úseku lekl mršiny zajíce uprostřed komunikace, ve snaze vyhnout se zvířeti strhl řízení vpravo a havaroval.

Kola nákladního auta se podle policie dostala na nezpevněnou krajnici a začala se bořit. "Na to reagoval řidič stržením řízení vlevo, kdy se mu podařilo vyjet zpět na komunikaci, přičemž se dostal až k levému okraji vozovky, kde hrozilo, že vyjede mimo silnici, a tak opětovně strhl řízení vpravo, čímž vozidlo uvedl do smyku a vyjel do pravého silničního příkopu, kde se nákladní auto převrátilo přes střechu," shrnula mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Řidič se při nehodě zranil, a tak byl z místa převezen do nemocnice na ošetření. "Po něm byl propuštěn do domácího léčení. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou," dodala mluvčí policie.

Vzniklou škodu na vozidle policisté odhadli na 280 tisíc korun, na poškozeném silničním tělese vznikla škoda kolem 20 tisíc korun.

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, zajíc, Policie ČR

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.