Počasí dnes0 °C, zítra0 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

VIDEO: Asijský trhovec prodával vedle triček i kilogramy pervitinu. Celníci a policisté ho zadrželi přímo při činu

Kilogramy pervitinu prodával vietnamský obchodník v tržnici Asia Dragon Bazar Svatý Kříž ve svém stánku, kde nabízel textilní zboží. Drogového dealera zadrželi přímo při předání drogy celníci z protidrogového oddělení v Plzni a příslušníci URNA při akci s krycím názvem Kern. Ve svém skladu měl trhovec a drogový dealer v jedné osobě téměř dva kilogramy metamfetaminu.

Celníci ze Sekce pátrání společně s policisty z Národní protidrogové centrály provedli razii na tržnici a úspěšně tak zrealizovali závěrečnou fázi případu, který vedli celníci z plzeňského protidrogového oddělení. „Pachatele vietnamské státní příslušnosti, drogu a peníze z prodeje zadrželi celníci na místě v okamžiku předání. Téměř dva kilogramy metamfetaminu našli ve skladu a při dalších prohlídkách objevili a zajistili sušinu konopí, finanční hotovost v korunách a eurech, skleněné dýmky na pervitin, digitální váhy, značné množství igelitových sáčků a dalších věcí určených k uskladnění, vážení, ředění a balení drog,“ informovala Martina Kaňková ze Sekce pátrání - Generální ředitelství cel.

Jedno motorové vozidlo zajistili celníci jako náhradní hodnotu. Za gram drogy pachatel inkasoval 33 EUR. Muž si svými obchody přišel nejméně na tři miliony korun. Při vyšetřování celníci s policejními orgány Spolkové republiky Německo a s policejními orgány Rakouské republiky zjistili, že zadržený muž několikrát prodal rakouským a německým státním příslušníkům dalších celkem 1,95 kg krystalické látky obsahující metamfetamin, který následně vyvezli z České republiky.

„Obchody probíhaly v tržnici, kde pachatel provozoval několik stánků s běžným zbožím, zejména s textilem. V průběhu trestního řízení celníci zadokumentovali prodej téměř čtyř kilogramů krystalické látky obsahující metamfetamin, díky čemuž zjistili také prostory, které zadržený muž využíval k uskladnění metamfetaminu. Tam také s ním manipuloval, vážil a balil do připravených igelitových sáčků. Osobními kontakty si na tržnici vytvořil síť dlouhodobých zákazníků, kteří za ním pravidelně či nepravidelně dojížděli ze zahraničí,“ uvedla Martina Kaňková.

Vietnamský drogový dealer podle předběžného zkoumání nabízel svým klientům vysoce kvalitní, přibližně osmdesátiprocentní metamfetamin. Vzhledem k povaze a místu razie se na zadržení podílela nejen speciální složka celní správy SON, ale i policejní složka URNA a příslušníci Národní protidrogové centrály. Případ teď převzala Národní protidrogová centrála Policie ČR. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody v délce osm až dvanáct let.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní správa ČR

Štítky drogový dealer, zadržení drogového dealera, prodával pervitin, zátah na tržnici, asijská tržnice, Vietnamec prodával drogy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.