Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Pět podvyživených a dehydrovaných koček vysvobodili strážníci ze sušárny domu. Tam je několik dní věznila jejich majitelka

Z otřesného týrání zvířat je podezřelá devětačtyřicetiletá žena z Plzně. Protiprávního jednání se měla dopustit tím, že přestala krmit a napájet pět koček, které navíc zavřela v jedné místnosti. Potom zmizela, protože byla v pátrání policie.

K poslednímu dni loňského roku dostala žena výpověď z bytu. Situaci vyřešila tam, že všechny své věci umístila do uzavřené sušárny v domě. „Do sušárny zavřela do té doby s ní žijících pět koček, jelikož neměla finanční prostředky k jejich umístění do zařízení pro zvířata. Vyzvednout si je chtěla, až si najde nové bydlení,“ informovala mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.

Na žalostné mňoukání hladových a žíznivých koček, které se ozývalo z uzamčené sušárny naštěstí upozornili nájemníci domu. „Přivolaní strážníci městské policie podvyživené a naprosto dehydrované kočky, odchytili a převezli do Útulku pro zvířata v nouzi. Zároveň o věci vyrozuměli Krajskou veterinární správu pro Plzeňský kraj. Strážníkům se ženu později podařilo osobně kontaktovat a mezitím lustrací zjistili, že se nachází v pátrání Policie ČR. Proto ji předali přivolané policejní hlídce,“ dodala mluvčí Pužmanová.

Odbor životního prostředí Úřadu městského obvodu Plzeň 2 se bude zabývat případem, kde je podezření na porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky týrání koček, zavřela kočky do sušárny, týrání zvířat, podvyživená kočka, kočka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.