úterý 20. dubna 2021 Marcela

Osmiletá dívenka ze severního Plzeňska má být první dětskou obětí covidu v Česku

První dětskou obětí covidu-19 v Česku se stala teprve osmiletá dívenka ze severního Plzeňska. Podle dostupných statistik ministerstva zdravotnictví měla zemřít letos 22. února. Tuto informaci jako první přinesla CNN Prima News.

Informaci o úmrtí osmileté holčičky potvrdila nepřímo i mluvčí Ústavu zdravotnických informací a statistiky Lenka Svobodová. „Jedno dítě ve věku 0–⁠14 let, pozitivní na COVID-19, skutečně zemřelo. Více však vzhledem k ochraně osobních údajů a dle další platné legislativy sdělit nemůžeme,“ sdělila pro CNN Prima NEWS.

Známý jsou už z dřívějška také případ, kdy se ženě nakažené covidem narodilo mrtvé dítě. Zdravotníci se ale dohodli, že nebudou mezi oběti započítávat mrtvě narozená miminka.

Česká republika má k dnešnímu dni 20 941 obětí covidu. V Plzeňském kraji se za rok trvání pandemie nakazilo 75 392 lidí a ke včerejšímu dni zemřelo dosud 1245 nakažených lidí. V úterý zemřelo 16 lidí s covidem, zatímco v pondělí jich bylo 20. Aktuálně nemocných je teď v Plzeňském kraji rekordních 13 845 lidí a region patří mezi nejvíce postižené v celé zemi.

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com | Zdroj cnn.iprima.cz

Štítky covid, úmrtí, dětská oběť covid, koronavirus, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.