čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Koronavirus se prokázal jen u 29 osob v Nemocnici Horažďovice z 290 vyšetřených

Onemocnění covid-19 v Nemocnici následné péče Horažďovice se prokázalo jen u 29 osob z celkového počtu 290 vyšetřených pacientů i zaměstnanců. Údaj o počtu nemocných aktualizoval v pondělí mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.   

„Od pátku a během víkendu již byli vyšetřeni všichni hospitalizovaní pacienti, kterých je asi 140 a téměř všech 150 zaměstnanců nemocnice s výjimkou těch, kteří jsou momentálně na dovolené. Ze všech těchto vyšetřených byla nákaza koronavirem prokázána u 29 osob. Údaj o 40 nemocných uváděný v některých médiích se nezakládá na pravdě,“ uvedl mluvčí nemocnic Jiří Kokoška.  

„Konkrétně se jedná o 20 pacientů a devět zaměstnanců. Všichni pozitivně testovaní zaměstnanci jsou v domácí karanténě. Všichni pozitivně testovaní pacienti jsou i nadále bezpříznakoví, tedy neprojevují se u nich žádné zdravotní komplikace související s nákazou. Nikdo nemusel být transportován do nemocnice akutní péče,“ doplnil Jiří Kokoška. V nemocnici platí i nadále všechna již zavedená opatření, která mají zabránit dalšímu šíření nákazy uvnitř i vně nemocnice.

Vedení zavedlo všechna opatření doporučená krajskou hygienou. Došlo k uzavření areálu včetně zákazu návštěv, došlo k izolaci pacientů, je omezen příjem a propouštění pacientů, zavedla se personální opatření ve smyslu, že nakažení zaměstnanci jsou v domácí karanténě a k pacientům mají přístup jen negativně testovaní zdravotníci a ti pracují v oddělených týmech. Personál dále používá vyšší stupeň ochrany než dosud, to znamená respirátory, ochranné brýle či štíty, jednorázové rukavice a provádí se daleko intenzivněji dezinfekce všech prostor nemocnice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto NPK

Štítky COVID-19, koronavirus, statistika, počet nakažených, Plzeňský, nemocnice Horažďovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.