sobota 26. září 2020 Andrea

Koronavirus v Česku: Aktuálních případů je nejvíc od počátku epidemie

S koronavirem se v republice aktuálně léčí nejvíce lidí od počátku epidemie v březnu, a to 4674. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za pátek přibylo 232 potvrzených případů, celkový počet případů nemoci covid-19 tak v Česku dosáhl k číslu 16.640. V Plzeňském kraji zůstává 46 nemocných.

Celkem hygienici evidují ke včerejšímu večeru v našem regionu 724 nakažených, 662 z nich už se z onemocnění covid-19 uzdravilo. Celkem hygienici evidují v Plzeňském kraji 12 805 vyšetření na covid-19, vystaveno bylo zatím 3069 karantén. Nemoci u nás podlehlo 16 lidí.

V českých nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 124 lidí s koronavirem. Stav 22 z nich hodnotí lékaři jako těžký.

Za dnešek provedly laboratoře v Česku přes 7300 testů na covid-19. Od začátku testování už laboratoře udělaly téměř 691.000 testů.

Šéf ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek řekl ve vysílání Českého rozhlasu, že se starostové řady obcí dozvídali aktuální informace až z médií. Chce proto navrhnout, aby starostové obcí s rozšířenou působností jednou týdně dostávali data o počtu nemocných covidem-19 ve svém obvodu. „S kolegy chystáme první podobu a metodický popis sad, které bychom předávali jednotlivým starostům," řekl Dušek Radiožurnálu. Na základě dat by mohli efektivněji rozhodovat o opatřeních v sociálních, školských, zdravotnických a dalších zařízeních, která zřizují, ale i v hromadné dopravě

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky COVID-19, koronavirus, statistika, počet nakažených, Plzeňský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.