Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Konec otravných, složitých a dlouhých objížděk, oprava Domažlické ulice v Klatovech je hotová

Richard Beneš2 minuty čtení12. 7. 2022, 18:20
Mnozí motoristé se obávají nových semaforů, které jsou na křižovatce ve strmém stoupání
Mnozí motoristé se obávají nových semaforů, které jsou na křižovatce ve strmém stoupání · Foto: Ředitelství silnic a dálnic ŘSD

Konečně se motoristé nejen z Klatov dočkali, definitivně totiž končí rozsáhlá oprava Domažlické ulice a s ní spojené složité i zdlouhavé objízdné trasy. Ty komplikovaly cestu nejen na Domažlice, ale i směrem na Nýrsko i dál na Železnou Rudu a řidičům doslova pily krev.

„V pátek 15. července bude úplně dokončena oprava komunikace I/22 v rámci akce I/22 Klatovy – Domažlická. Řešeným úsekem mohou řidiči nicméně jezdit bez větších komplikací už od pátku 8. července,“ řekl Adam Koloušek z týmu komunikace Ředitelství silnici a dálnic (ŘSD).

Samotná oprava povrchu vozovky v téměř kilometr dlouhém úseku zde probíhala zhruba čtyři měsíce. „Během těchto čtyř měsíců se vyměnilo asfaltové souvrství vozovky, stávající křižovatka s ulicí Podhůrecká byla přebudována na křižovatku světelnou, stará lávka pro pěší byla vyměněna za novou a opraveny jsou nyní také chodníky a stávající inženýrské sítě. Omezení v Domažlické ulici tak ještě tento týden skončí,“ řekl Koloušek.

Rekonstrukce ulice stála kompletně 38,4 milionu korun bez DPH. Silnice první třídy se opravovala od viaduktu až na konec města. Vznikly tam nově ochranné ostrůvky v délce 100 metrů na každou stranu od frekventované křižovatky U Klatovského dvora. Tato křižovatka se také změnila na křižovatku se světelným signálním zařízením, a to kvůli vyšší bezpečnosti chodců.

Mnozí řidiči na sociálních sítích bouřlivě diskutovali a poukazovali na skutečnost, že při náledí by na nové světelné křižovatce ve strmém stoupání měly mnohé automobily velké problémy s rozjížděním. Dostalo se jim odpovědi, že v případě sněžení a náledí se budou semafory na této křižovatce preventivně vypínat.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook