St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Plzeň trápí souběh staveb silnic, omezit ho má speciální software

ČTK1 minuta čtení28. 5. 2019, 19:09
ilustrační foto.
ilustrační foto. · Foto: Luboš Vrabec

Současný souběh řady silničních staveb, které komplikují dopravu v Plzni, donutil radnici vyvíjet systém, který by stavby koordinoval a umožnil jejich přesouvání v čase. Speciální software, na němž pracuje městská správa informačních technologií, napříště umožní v předstihu všem investorům vkládat on-line své stavby s tím, že budou mít představu o jejich časové náročnosti, řekl koordinátor dopravních opatření města Václav Lacyk. Souběh velkých akcí už by se od příští stavební sezony neměl opakovat.

Situaci ve městě komplikuje podle mluvčí Evy Barborkové i to, že stavby provádějí různí investoři - státní Ředitelstvím silnic a dálnic, kraj a město. "Vedení radnice žádá občany i podnikatele o trpělivost a pochopení," uvedla. Současně doporučuje, aby místní i návštěvníci co nejvíce využívali veřejnou dopravu.

K největším stavbám patří rekonstrukce Studentské ulice na největším sídlišti Lochotín v úseku od Gerské po vjezd do zimního stadionu na Košutce. Dále je to oprava Rooseveltova mostu v centru, prodloužení tramvajové tratě na Borech, oprava tramvajové tratě na Slovanské ulici na Slovanech a stavební úpravy Mohylové ulice včetně rekonstrukce mostu přes Úslavu v Chrástecké ulici na Doubravce.

Studentská ulice by měla být kompletně opravená v dubnu 2020. "Aktuální uzavírka, kdy je doprava odkloněna z trasy I/20, by mohla skončit letos v září," uvedla mluvčí. Oprava Rooseveltova mostu, který je teď uzavřen pro individuální dopravu, potrvá do letošního listopadu. Už od začátku září by se tam měla vrátit veškerá doprava.

Opravy tramvajové trati na Slovanské ulici by měly zcela skončit v únoru 2020. Stavební úpravy v Chrástecké ulici včetně rekonstrukce mostu, který je nyní uzavřen, budou trvat nejméně do konce prázdnin, pak bude stavba pokračovat dalšími etapami k Masarykově ulici. Stavba tramvajové trati na Borská pole a přestavba křižovatky s Klatovskou třídou přinese od 3. června uzavírku ulic Dobřanská a Kaplířova. Potrvá rok a objízdná trasa povede přes paralelní Sukovu ulici.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Část hradební zdi se zřítila po velkém dešti, její oprava je náročná a zdlouhaváZprávy

Část hradební zdi se zřítila po velkém dešti, její oprava je náročná a zdlouhavá

Pod dohledem památkové péče, archeologa, statika a dalších odborníků probíhají práce na obnově historické hradební zdi ve Stříbře na Tachovsku. Část původního opevnění se zřítila loni v lednu po silném dešti. Sesuv zasáhl dvě ulice a ohrožoval stavby pod hradbami. Teď je místo obehnané lešením. Pokud půjde vše podle plánu, bude oprava dokončena za dva měsíce.

Země živitelka láká na inovace, zvířata i soutěž o minibagrZprávy

Země živitelka láká na inovace, zvířata i soutěž o minibagr

Národní premiéry zemědělské techniky, rekordní počet zvířat na přehlídkách, mohutný peršeronský kůň, návštěvnická soutěž s hlavní cenou minibagrem, ochutnávky se šéfkuchařem Romanem Paulusem nebo rady od rybáře Jakuba Vágnera – to a mnohem víc nabízí mezinárodní agrosalon Země živitelka. Největší zemědělská událost roku začíná 20. srpna na českobudějovickém Výstavišti.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.