St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Děsivá nehoda na železničním přejezdu. Vlak doslova sešrotoval osobní auto

Richard Beneš2 minuty čtení11. 3. 2026, 15:29 · akt. 15:49
Nehoda se stala v Bezděkově u Klatov
Nehoda se stala v Bezděkově u Klatov · Foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Děsivá nehoda se stala na železničním přejezdu v Bezděkově u Klatov. Osobní vlak tam ve středu odpoledne po nárazu doslova sešrotoval osobní automobil. V péči záchranářů skončily dvě těžce zraněné osoby, které cestovaly automobilem. Nehoda se stala na silnici III/18510. A nebylo to zdaleka poprvé, kdy se tam srazilo auto s vlakem.

„Nevyprošťovali jsme. Dvě zraněné osoby jsou v péči záchranné služby, jíž asistujeme s ošetřováním zraněných. Ve vlaku cestovalo 20 osob plus dva členové vlakové posádky. Ve vlaku by zranění být neměli,“ informoval mluvčí hasičů Petr Poncar

„Krátce po třinácté hodině došlo ke střetu osobního vozidla s vlakem v prostoru železničního přejezdu u Bezděkova na Klatovsku. Podle dosud zjištěných skutečností jel řidič (1953) s vozidlem značky Audi ve směru od Poborovic do Bezděkova. Na železničním přejezdu pravděpodobně přehlédl zabezpečovací signalizaci a přijíždějící osobní vlak. Následně došlo ke střetu vlaku s vozidlem a odraženi vozidla na přilehlé pole, kde po otočení přes střechu zůstalo stát,“ popsal nehodu mluvčí policie Michal Schön. Provedená dechová zkouška u řidiče měla negativní výsledek.

„U nehody zasahoval vedle výjezdových skupin také vrtulník Letecké záchranné služby z Jihočeského kraje. Na místě byly dvě zraněné osoby. Žena (1958) byla po ošetření a zajištění předána k transportu posádce LZS se středně těžkým poraněním. Muž byl po ošetření a zajištění transportován pozemní cestou do zdravotnického zařízení, rovněž se středně těžkým poraněním,“ doplnila mluvčí krajské záchranné služby Karolína Korčíková.

Pro cestující byla přistavena náhradní autobusová doprava. Provoz na trati z Klatov do Železné Rudy a Alžbětína je mezi stanicemi Janovice nad Úhlavou a Klatovy přerušen, dotkne se to dálkové i regionální železniční dopravy.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Foto: Zdeněk BardonZprávy

Při zkoušce nového objektivu zachytil astrofotograf polární záři nad Šumavou

Velkým překvapením dopadl test nové techniky pro astrofotografa Zdeňka Bardona. Na středeční nebeskou show vyrazil na Klatovsko, aby se vyhnul světelnému znečištění v okolí velkých měst. S sebou si vzal na test i nový objektiv a hned se mu podařilo zachytit něco nečekaného, polární záři, která je v tomto období opravdu výjimečná.

Země živitelka láká na inovace, zvířata i soutěž o minibagrZprávy

Země živitelka láká na inovace, zvířata i soutěž o minibagr

Národní premiéry zemědělské techniky, rekordní počet zvířat na přehlídkách, mohutný peršeronský kůň, návštěvnická soutěž s hlavní cenou minibagrem, ochutnávky se šéfkuchařem Romanem Paulusem nebo rady od rybáře Jakuba Vágnera – to a mnohem víc nabízí mezinárodní agrosalon Země živitelka. Největší zemědělská událost roku začíná 20. srpna na českobudějovickém Výstavišti.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook