Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Ve vnitrobloku za Sokolovskou 90 chce obvod upravit parkovací stání. Vznikne tam o 20 míst více

RRedakce2 minuty čtení13. 5. 2024, 14:05
Ve vnitrobloku za Sokolovskou 90 chce obvod upravit parkovací stání. Projekt představí občanům
Ve vnitrobloku za Sokolovskou 90 chce obvod upravit parkovací stání. Projekt představí občanům · Foto: Miroslava Vejvodová

Úpravu stávajícího parkovacího stání ve vnitrobloku Sokolovské ulice mezi panelovými domy s čísly 90 až 106 plánuje první plzeňský obvod. V místě vzniknou dvě oddělené parkovací plochy dohromady s 58 místy, což bude odhadem až o dvacet míst více než nyní.

Současná parkovací plocha vznikla s výstavbou sídliště a své nejlepší časy má již za sebou. Značně poškozený je asfaltový povrch komunikace, parkovacích stání i chodníku. I proto byl vytvořen projekt na revitalizaci prostranství. Podle něj vznikne ve spodní části vnitrobloku, a to podél komunikace, 23 kolmých parkovacích stání včetně dvou míst pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. V druhé, horní části, se vybuduje 32 míst včetně dvou stání pro motocykly.

Obě parkovací plochy se podle projektu oddělí, do horní části se bude zajíždět od Senior Residence Terasy, kde se vybuduje chodníkový přejezd, a spodní vjezd zůstane tak, jak je dnes. „Mezi oběma parkovišti vznikne nový chodník, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v místě. Je to nápad, s nímž přišli sami občané. Faktem také je, že díky tomuto novému uspořádání se nám do vnitrobloku podaří několik parkovacích míst přidat,“ vysvětlil v tiskové zprávě místostarosta Jedničky Miroslav Šuma, který má na starosti investice.

S revitalizací plochy přijde na řadu také úprava zeleně, která vychází z dendrologického průzkumu. „Prosperující stromy, mezi které patří např. vzrostlé lípy, zůstanou zachovány, a zdravotně nevyhovující zeleň půjde k zemi. Samozřejmě zde vysadíme nové stromy,“ uvedla vedoucí Odboru investic ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová. Stavba dále obsahuje přeložku veřejného osvětlení a umístění nového retenčního vsakovacího prvku pro odvodnění parkoviště v travnaté části mezi domy č. 90 a 102.

Místní obyvatelé budou mít možnost se s projektem důvěrně seznámit, a to za účasti jeho autorky. „Celý záměr představíme veřejnosti ve středu 29. května v 16:30 hodin v obřadní síni úřadu našeho obvodu v aleji Svobody 60. Po prezentaci bude následovat diskuze,“ zve Šuma.

Pokud vše půjde plánu, stavební práce se rozjedou ještě letos. Na úpravy prostranství má obvod vyčleněno devět milionů korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Rodina chtěla očistit strojvedoucího, který zavinil tragickou nehodu. NeuspělaZprávy

Rodina chtěla očistit strojvedoucího, který zavinil tragickou nehodu. Neuspěla

Soud zamítl žalobu rodiny zemřelého strojvedoucího, který podle zprávy Drážní inspekce zavinil nehodu u Milavčí na Domažlicku. Případ, k němuž došlo před pěti lety, je podle závěru soudu již promlčený. Při neštěstí zahynuli tři lidé a dalších bezmála 70 utrpělo zranění. Pozůstalí žalovali České dráhy, které podle nich umožnily nasazení německé lokomotivy, jež neměla všechna oprávnění k provozu na tuzemské železnici.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook