Čt 13. 8. 2026Alena

Pochod Krampusů

16. 11. 2025 v 14:00 – 16. 11. 2025 · Staňkov, náměstí
Pochod Krampusů

Staňkovské náměstí se brzy promění v místo, kde se setká strach s dobročinností. Do města dorazí více než 200 krampusů – děsivých masek a bytostí z Česka, Rakouska i Německa, kteří každoročně oživují ulice a přinášejí nejen napětí a dramatickou podívanou, ale i radost a zábavu. Letošní Krampuslauf ve Stankově slibuje ohnivou show a temnou atmosfétu, kterou si mohou všichni návštěvníci užít zcela zdarma.

Akce letos nese také dobročinný rozměr. „Všechny temnoty se spojily, aby pomohly něčemu dobrému,“ říkají pořadatelé. Výnos z akce a dobrovolné příspěvky budou věnovány Elišce Pejsarové z Křenov.

Eliška se narodila s vážnými zdravotními komplikacemi a trpí dětskou mozkovou obrnou. Od malička poctivě cvičí, absolvuje hipoterapie a rehabilitace. Největší pokroky jí přinášejí terapie Therasuit v Centru Hájek, které bohužel pojišťovna nehradí. Díky nim už zvládá sama sedět, lézt a pohybovat se po bytě, a její pokroky jsou každým dnem patrnější.

Krampuslauf tak opět ukáže, že i temnota může mít světlou stránku, a že i pekelné masky dokážou pomáhat.

PROGRAM

14:30 – Dětský sbor DUHA ZUŠ Domažlice
15:30 – OLYMPIC REVIVAL DOMAŽLICE
16:45 – Fireshow Patrik
17:00 – Start Krampus průvodu ve vyznačeném koridoru

Doprovodný hudební program s DJ a moderátorem Petrem Šloskem.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook