úterý 20. dubna 2021 Marcela

Ohniskovou dezinfekci vnějších veřejných prostor zahájilo také město Plzeň

S dezinfekcí vnějších veřejných prostor začalo město Plzeň ve spolupráci s jednotlivými městskými obvody. Primátor Martin Baxa (ODS) zdůraznil, že město i tímto opatřením dává veřejnosti najevo, že situace je skutečně vážná. Ohnisková dezinfekce už probíhá na vytipovaných místech v Plzeňském kraji, také Plzeň proto sáhla i po tomto opatření. 

„Dezinfekční prostředky, zádové rozprašovače i osobní ochranné prostředky zajistil a také se postaral o jejich distribuci Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Odbor rovněž organizuje postup jednotek dobrovolných hasičů při dezinfekci exponovaných míst ve městě, které pomohly mimo jiné vytipovat městská policie, Plzeňské městské dopravní podniky a další subjekty,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký (ČSSD). Na čištění vytipovaných 33 exponovaných zastávek městské veřejné dopravy si město najalo odbornou firmu, která má k dispozici dezinfekci na bázi nanotechnologií. Dezinfekci bude provádět jednou za 14 dnů.  

Správa veřejného statku města Plzně v současné době využila parní stroj k čištění laviček, odpadkových košů i cvičebních venkovních prvků v okolí Boleveckých rybníků, Košuteckého jezírka, v Borském a Lochotínském parku i v dalších rekreačních lokalitách. Stroj předloni zakoupila především k ekologickému hubení plevele, ale čistila jím i mobiliář veřejných prostor, graffiti, chodníky od žvýkaček či polepené sloupy veřejného osvětlení.

Plošná dezinfekce je jedním z opatření města, které by mohly pomoci nepříznivou epidemickou situaci zlepšit. Mimo jiné město připravilo letáky pro cizince v jazykových mutacích, které distribuuje především mezi zahraniční pracovníky na ubytovnách. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi zajišťuje rozdělování ochranných pomůcek mezi lidi bez domova. Městská policie zesiluje dohled nad dodržováním opatření v městské veřejné dopravě, rekreačních oblastech a další.

Plzeňský kraj zaznaměnal v úterý 2. března denní maximum přírůstku nakažených koronavirem od začátku epidemie, a to 1585 případů. Od té doby počet denně nově nakažených lidí sice klesá, ale vážná situace přetrvává ve všech nemocnicích v kraji. Fakultní nemocnice Plzeň je už více než dva týdny nejvytíženějším covidovým zařízením v republice. V pondělí 8. března se starala o 287 covidových pacientů, což je téměř o 40 více než před 14 dny.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky dezinfekce, veřejné prostory, dopravní podnik, zastávky MHD, město Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.