neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Plzeňský kraj má osmý případ úmrtí v souvislosti s koronavirovou epidemií

Osmý případ úmrtí v souvislosti s koronavirovou epidemií má Plzeňský kraj. Oznámila to ve středu ráno Krajská hygienická stanice Plzeň. Jednalo se o ženu ve věku 78 let, byla v nemocnici hospitalizována s mnohými dalšími chronickými nemocemi. Celkem bylo v kraji 462 pozitivních případů nákazy COVID-19. Na Domažlicku je aktuálně 262 osob nakažených koronavirem.

Stoupl také počet případů na Klatovsku, kde už je 67 nemocných s koronavirovou nákazou. V Plzni je 61 případů, na Tachovsku 34, jižní Plzeňsko hlásí 20 nemocných, severní Plzeňsko 15 a na Rokycansku evidují hygienici jen tři pacienty s koronavirem. 

Na odběrových pracovištích na území celého Plzeňského kraje už zdravotníci realizovali 5584 odběrů. Celkem 52 osob už se z nemoci uzdravilo a negativní mělo i druhý kontrolní test. Hygienici nařídili 582 karantén. 

Od dnešního rána je v provozu nové stacionární místo pro odběr vzorků v areálu Klatovské nemocnice. "Zdravotníci budou odebírat vzorky výhradně osobám doporučeným k odběru Krajskou hygienickou stanicí. Všechny ostatní, kteří nebudou indikováni k oběru, žádáme, aby k odběrovému místu vůbec nechodili. Prostor bude hlídán," uvedl mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.  

Odběrové místo se nachází v západní parkové části areálu nemocnice. Příjezd je možný pouze starou branou z ulice Pod Nemocnicí. "Vjezd starou bránou je vyhrazen jen a pouze odebíraným pacientům. Není  možné tudy vjet do dalších částí areálu. Odebíraní pacienti jsou povinni přijet k odběru osobním autem," upozornil mluvčí nemocnice Kokoška. 

V plzeňské fakultní nemocnici bylo v úterý na specializovaných covid pracovištích přes 50 osob, 21 z nich mělo pozitivní test na koronavirus. Sedm je napojeno na plicní ventilaci. Dalších 30 osob leželo v nemocnici s podezřením na nákazu a čekalo na výsledky testů. Fakultní nemocnice má mezi svými zaměstnanci dva s poitivním testem na koronavirus. Sedm osob z krajem zřizovaných nemocnic je na nemocenské v souvislosti s koronavirovým onemocnněním. Většinou se jedná o zaměstnance Domažlické nemocnice. V karanténě je dále 20 zaměstnanců krajských nemocnic. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky COVID-19, koronavirus, statistika, počet nakažených, Plzeňský, Domažlicko, Klatovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.