středa 30. září 2020 Jeroným

Zubní lékaři na Plzeňsku hrozí uzavřením ordinací, chybí jim ochranné prostředky

Okamžitým uzavřením všech svých zubních ordinací pohrozili nespokojení zástupci Oblastní stomatologické komory Plzeň (OSK). Důvodem je nedostatek slíbených ochranných prostředků. Ostré stanovisko adresovali vedení kraje i dalším nadřízeným orgánům.  

„Pokud lékaři neobdrží do pondělí 23. března 2020 adekvátní množství ochranných prostředků, jak bylo opakovaně přislíbeno, doporučíme v rámci zajištění ochrany zdraví zubních lékařů, jejich zaměstnanců a pacientů, všem zubním lékařům, aby dočasně uzavřeli své praxe. A to až do té doby, než obdrží ochranné prostředky. Jedná se především o bezkontaktní teploměry, dezinfekční prostředky, adekvátní respirátory, roušky a ochranné oděvy.

Po obdržení ochranných prostředků lékařům doporučíme pro zajištění akutní péče postup, který zveřejnila Slovenská komora zubných lekárov, se kterými se zcela ztotožňujeme,“ stojí v prohlášení Oblastní stomatologické komory, pod kterým je podepsán předseda OSK Jan Netolický. Toto prohlášení bylo zasláno prezidentovi ČSK, hejtmanovi plzeňského kraje, vedoucímu odboru zdravotnictví KÚ Plzeňského kraje a Krajské hygienické stanici.

Prohlášení Slovenské komory zubných lekárov: 

https://www.skzl.sk/storage/clanky/Aktuality/COVID-19/ZUBNE_OSETRENIE_POKYNY_ZL-1.pdf?fbclid=IwAR1xxzWTOuKM5K4iKMjlqQUjq-4FlJ5r2vIbpuatcMwQKimJyPRKS4lm0KQ

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Malydobrodruh.cz

Štítky zubní lékaři, ochranné prostředky, respirátory, pacienti, prohlášení, zubní ordinace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.