Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Pondělí 26. února 2024  |  Svátek má Dorota
Bez reklam

Pacientů s mrtvicemi a demencí přibývá, říká lékař ordinující v neurologické ambulanci Rokycanské nemocnice

Rokycanská nemocnice v letošním roce zprovoznila neurologickou ambulanci. Vede ji lékař Jiří Valeš, který má za sebou již osmnáctiletou praxi ve Fakultní nemocnici v Plzni. V Rokycanech ordinuje dva dny v týdnu. Provádí diagnostiku pacientů s širokým spektrem potíží neurologického charakteru, indikuje je ke speciálním vyšetřením a navrhuje následnou léčbu, popřípadě má v péči a monitoruje stav chronických pacientů.

Jiří Valeš„Jak stárne naše populace, ale také jak přibývá lidí s nedostatkem pohybu a s obezitou, tak přibývá i neurologických pacientů. Vzrůstá například podíl pacientů s mrtvicemi, demencemi. Je více pacientů s nádorovým onemocněním mozku. A roste počet pacientů s postižením karpálních tunelů, což je způsobeno například přetěžováním pracovníků u výrobních linek nebo prací s počítačem,“ popisuje Jiří Valeš.

Stále více k němu do ordinace přichází pacienti s bolestmi zad. „To je jedna z nejčastějších skupin našich pacientů, i když se nakonec u řady z nich ukáže, že se nejedná přímo o neurologické potíže, a stačí třeba jen více a lépe pečovat o tělo, cvičit nebo navštívit rehabilitaci,“ doplňuje lékař.

V Rokycanech bude ordinovat dva dny v týdnu

Rokycanská neurologická ambulance je určena dospělým pacientům od 18 let. Otevřeno má vždy v úterý a v pátek. Pacientovi by měl návštěvu doporučit ošetřující lékař, ať už praktik nebo ambulantní specialista. Poté je třeba, aby se pacient k vyšetření objednal.

 „V ordinaci provedeme základní vyšetření – odebrání anamnézy a fyzikální vyšetření, případně indikujeme ke specializovaným vyšetřením, ať už grafickým, jako je rentgen, počítačová tomografie nebo magnetická rezonance, nebo funkčním vyšetřením, což je třeba EMG nebo EEG. Některá vyšetření provedeme přímo v Rokycanské nemocnice nebo pak spolupracujeme právě s klinickými pracovišti fakultní nemocnice,“ přibližuje Valeš.

Na základě výsledků pak pacientovi navrhne léčbu, ať už ambulantní nebo v případě potřeby i hospitalizaci. „Pokud se jedná o chronického pacienta, pečujeme o něj i nadále jako ambulantní specialisté. Monitorujeme jeho stav a průběh léčby,“ dodává lékař. V neposlední řadě pak neurolog poskytuje na vyžádání kolegů i konzilia (poradenství v medicínské specializaci) u hospitalizovaných pacientů, například na interním nebo chirurgickém oddělení nemocnice.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pixabay.com

Štítky neurologie, neurologické problémy, mrtvice, demence, bolesti zas, neurologická ambulance, nemocnice Rokycany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pacientů s mrtvicemi a demencí přibývá, říká lékař ordinující v neurologické ambulanci Rokycanské nemocnice  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.