středa 1. dubna 2020 Hugo

V Plzeňském kraji je epidemie chřipky, nemocných přibylo o 36 procent

V Plzeňském kraji začala tento týden chřipková epidemie. Počet lidí s akutními respiračním infekcemi a chřipkami se za týden zvýšil o 36 procent. V regionu, v němž žije téměř 590 tisíc obyvatel, je nyní v přepočtu 1600 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Za hranici epidemie považují hygienici nemocnost 1500 lidí na 100 tisíc obyvatel. Absolutně je v kraji 9229 lidí s respiračními onemocněními, to je o 2457 více než minulý týden. Údaje o nemocnosti poskytla pracovnice Krajské hygienické stanice v Plzni.

Chřipkové prázdniny vyhlásily dvě školy v Plzni, řekla mluvčí magistrátu Eva Barborková. Od pondělí 3. února má týdenní chřipkové prázdniny 26. základní škola Plzeň-Růžovka v areálu Bory, v litické části by měla výuka pokračovat podle rozvrhu. Už dnes začaly kvůli nemocnosti vyšší než 65 procent chřipkové prázdniny v 55. mateřské škole v Mandlově ulici. Potrvají do 7. února.

Opatření přijala také Fakultní nemocnice Plzeň. Vzhledem k nárůstu akutních respiračních onemocnění od 2. února do odvolání zakázala veškeré návštěvy na hemato-onkologickém oddělení a na všech jednotkách intenzivní péče. "V celé Fakultní nemocnici Plzeň jsou zakázané návštěvy osobám mladším 15 let a všem návštěvníkům s příznaky respiračního onemocnění, jako je zvýšená teplota, rýma, kašel, zvýšená únava," uvedl vedoucí oddělení epidemiologie v nemocnici Jaroslav Jirouš.

Největší nemocnost zaznamenali hygienici v tomto týdnu na Klatovsku, kde je v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 1989 nemocných a nemocnost oproti minulému týdnu stoupla o 81 procent. Vysokou nemocnost má také okres Plzeň-jih s 1928 nemocnými na 100 tisíc obyvatel a nárůstem nemocnosti oproti minulému týdnu o 47 procent. Nad hranicí epidemie se drží ještě Tachovsko s 1778 nemocnými na 100 tisíc obyvatel a nárůstem o 42 procent a Plzeň, kde se nemocnost zvedla o 14 procent. Naopak nejmenší podíl nemocných má Domažlicko, kde marodí v přepočtu 1173 lidí.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, chřipka, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.