Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Mezi poskytovatele domácí hospicové péče rozdělí letos Plzeňský kraj tři miliony korun

Tři miliony korun plánuje letos rozdělit Plzeňský kraj mezi poskytovatele domácí hospicové péče. Vyhlášení dotačního programu na tuto službu schválili radní kraje. Zájemci si mohou o podporu žádat v termínu od 27. února do 31. března 2023 na krajském webu v sekci e-dotace.

„Naším cílem je zvýšit dostupnost domácí hospicové péče a umožnit tak nevyléčitelně nemocným v terminálním stadiu života dožít ve vlastním sociálním prostředí,“ vyzdvihl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais (Piráti). Připomněl také, že jde o čtyřiadvacetihodinovou nepřetržitou, dostupnou a odbornou péči pacientům (klientům).

„Klienti se nachází v pokročilé nebo konečné fázi onemocnění a přejí si strávit poslední etapu života ve vlastním prostředí. U takovýchto pacientů byly vyčerpány zpravidla všechny možnosti klasické léčby a pokračuje již jen léčba symptomatická s cílem minimalizovat bolest,“ vysvětlil náměstek Hais. Součástí těchto služeb je i zaučení pečujících o pacienta, péče o zemřelého pacienta a podpora rodiny po jeho úmrtí.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky domácí hospicová péče, dotační program, hospic, nevyléčitelně nemocný

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.