sobota 6. června 2020 Norbert

Plzeň zvýší ředitelkám mateřských škol příplatek za vedení

Plzeň zvýší od září ředitelkám mateřských škol příplatek za vedení. Město je na svém území zřizovatelem 40 mateřských škol, v nichž je téměř 5200 míst pro děti předškolního věku. Jejich ředitelky dostanou od nového školního roku přidáno za vedení školek víc než tisíc korun měsíčně. Toto zvýšení odpovídá zhruba rozdílu mezi dvěma platovými třídami, řekla radní pro oblast školství Lucie Kantorová (ANO). Zvýšení odměny schválili městští radní.

Podle Kantorové letos spolek Pedagogická komora vyzval ředitelky školek v celé republice, aby usilovaly o přehodnocení zařazení z 10. do 11. platové třídy. Některé plzeňské ředitelky s tímto požadavkem oslovily vedení města, obvody a magistrátní odbor školství, mládeže a tělovýchovy.

Podle několik let starého stanoviska ministerstva práce a sociálních věcí ale nelze ředitelkám školek přiznat 11. platovou třídu, protože pokud nemají odpovědnost také za nemovitý majetek, nejde o komplexní koordinaci správy organizace. "Tento výklad v současné době výslovně potvrdilo i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Přesto máme jako zřizovatel vůli ocenit náročnost práce ředitelek, a zohlednit ji proto ve zvýšení příplatku za vedení," dodala Kantorová.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, školy, správa, mzdy, mateřské, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.