úterý 28. září 2021 Václav

Kvůli koronaviru omezily dvě základní školy v Sušici výuku a vrací do on-line režimu

Dvě základní školy v Sušici omezily kvůli výskytu koronavirové nákazy výuku v některých třídách a děti z nich se opět vrátily k on-line výuce. Ve větší ZŠ v Lerchově ulici, kam chodí v 28 třídách 737 dětí, krajští hygienici nařídili uzavření celého pavilonu B. Karanténu tam mají nařízenou čtyři třídy. V druhé ZŠ T. G. Masaryka s 530 žáky, je opět doma jedna třída. Podle ředitele Krajské hygienické stanice v Plzni Michala Bartoše nikde jinde v kraji podobná opatření žádná škola nemusela přijmout.

Krajská hygienická stanice aktuálně uvádí 357 nakažených, kteří v Plzeňském kraji reálně žijí. Od začátku pandemie se mělo v kraji uzdravit 98 132 osob. Nejvíce nemocných evidují hygienici na Klatovsku (108), následuje Plzeň (81), Rokycansko (59), Domažlicko (36), severní Plzeňsko (28), jižní Plzeňsko (26) a Tachovsko (19).

V ZŠ v Lerchově ulici se prokázala nákaza u 24 dětí z několika tříd, mezi nakaženými jsou sourozenci. Z 83 učitelů, kteří jsou vesměs očkovaní, neměl pozitivní test nikdo, řekl novinářům ředitel Čestmír Kříž. Hygienici nařídili uzavření pavilonu B. „Tam chodí celý druhý stupeň a tři čtvrté třídy. Všichni tito žáci se vrátili k on-line výuce. Karanténu mají nařízenou tři deváté třídy a 6.C ," uvedl. Na nákazu se podle něj nepřišlo při školním testování dětí, děti s příznaky nechala testovat rodina.

„Je to škoda, konečně začalo všechno po měsících zase normálně fungovat. Deváťáci se těšili na tradiční stužkování, které se pro ně každý rok dělalo. Loni jsme ho zrušili a letos jsme ho chtěli dělat někde venku, ale raději jsme ho nakonec také odvolali," řekl Kříž.

V ZŠ T. G. Masaryka byly podle ředitele Richarda Smoly zjištěni čtyři pozitivní žáci z různých tříd. Do on-line výuky se preventivně opět přesunul jeden ze dvou šestých ročníků.

Mluvčí krajského úřadu Eva Mertlová sdělila, že od 1. do 10. června bylo v kraji otestováno 57 641 žáků, z toho antigenními testy bylo zachyceno 14 pozitivních vzorků. Následné PCR testy potvrdily čtyři pozitivní vzorky.

Podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví je v Plzeňském kraji za posledních sedm dní 20 nakažených na 100 000 obyvatel, což je mezi kraji třetí nejhorší výsledek. Největší podíl nově nakažených je právě v okrese Klatovy, kde za sedm dní přibylo 56 nákaz na 100 000 obyvatel, celkem 48 případů. Oproti minulému týdnu se situace ještě zhoršila. Klatovsko patří spolu se sousedním jihočeským Prachatickem a okresem Český Krumlov k nejzasaženějším v zemi.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky koronavirus, výuka, školy, online výuka, uzavřená škola, Sušicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.