čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Plzeň podpoří vzdělání pracovníků v protidrogové prevenci

Celkem 100 tisíc korun vyčlenila Plzeň v dotačním programu na vzdělávání sociálních pracovníků, kteří působí v protidrogové prevenci. Peníze získají dvě organizace, které se touto problematikou dlouhodobě zabývají, řekl radní odpovědný za bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD). Centrum protidrogové prevence a terapie i Středisko křesťanské pomoci Plzeň už v minulosti dostaly od města a městských obvodů na různé sociální a protidrogové projekty a programy celkem několik milionů korun.

Centrum protidrogové prevence a terapie dostane 35 tisíc korun na kurz ovládání agrese. Jeho absolventi se mají naučit, jak zvládat různé projevy agrese, s nimiž se při své práci s problematickými klienty setkávají. "Do kurzu budou přednostně zařazeni noví zaměstnanci s krátkou profesní kariérou a zaměstnanci bez psychoterapeutického výcviku, aby byla zajištěna dostatečná vzdělanost personálu," řekl Zrzavecký.

Dalších 65 tisíc korun dostane od města Středisko křesťanské pomoci Plzeň, které provozuje terapeutickou komunitu Vršíček. V pobytovém zařízení se klienti snaží zbavit své závislosti na drogách v intenzivním skupinovém a individuálním programu. Jsou to většinou dlouhodobí uživatelé drog a v minulosti už většina z nich opakovaně zkoušela abstinovat. Práce terapeuta v komunitě je náročná a zatěžující, protože musí být nepřetržitě klientům k dispozici a je s nimi stále v intenzivním a blízkém kontaktu. Taková práce je ale pro terapeuty velmi psychicky zatěžující a pokud mají v takovém prostředí obstát a nevyhořet, musejí mít možnost dalšího vzdělávání.

"Vzdělávací projekt má zdokonalit terapeuty z této komunity v terapeutických technikách a přístupech. Součástí jsou i sebezkušenostní výcviky a individuální a skupinová supervizní setkání," uvedl Zrzavecký.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky ČR, správa, sociální, drogy, prevence, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.