středa 20. ledna 2021 Ilona

Mimořádnou odměnu za nasazení v době pandemie dostanou ředitelé ZŠ, MŠ a jídelen zřizovaných Plzní

Mimořádnou odměnu dostanou ředitelé základních a mateřských škol i školních jídelen, které zřizuje město Plzeň. Odměnu obdrží za druhé pololetí roku 2020, a to konkrétně za řízení a koordinaci činnosti školy v podmínkách mimořádných opatření v době koronavirové pandemie. Rozhodli o tom radní Plzně.

„V souvislosti s předcházením a šířením nákazy covid-19 jsou na ředitele a ředitelky škol a školek kladeny zcela mimořádné nároky na řízení organizace. Aktuální situace vyžaduje jejich maximální nasazení a časté rozhodování pod časovým a psychickým tlakem. Odměny se poskytují za řešení mimořádné krizové situace způsobené pandemií koronaviru, a to nad rámec pravidelných pololetních odměn. Výše odměn ředitelek mateřských škol byla projednána se zástupci městských obvodů,“ uvedla radní města Plzně pro oblast školství Lucie Kantorová (ANO).

Mimořádné odměny se týkají vedení všech 26 základních plzeňských škol zřizovaných městem, dvou ředitelek samostatných školních jídelen a také 40 ředitelek městských mateřských škol.

Ohodnoť článek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.