sobota 11. července 2020 Olga

Kapacita školky v plzeňské Mandlově ulici nestačí, město přistaví pavilon a tělocvičnu

Dostavbou nového pavilonu školky včetně tělocvičny bude řešit město Plzeň nedostatečnou kapacitu 55. mateřské školy v Mandlově ulici. Celkem by měl projekt stát 34 milionů korun. Radní města schválili podání žádosti o dotaci, získat by tak mohli 10,2 milionu korun. Stavět by se mělo ještě letos.

„Mateřská škola v Mandlově ulici se skládá v současnosti ze čtyř pavilonů, avšak jejich kapacita je nedostatečná. Přístavba bude umístěna do středu mezi pavilony, čímž dojde i ke krytému propojení stávajících pavilonů. V přízemí je navržena tělocvična pro celý areál mateřinky. V prvním patře budou dvě samostatné třídy, každá s kapacitou pro 24 žáků a příslušným zázemím,“ popsal projekt primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

V novém areálu bude pracovat šest zaměstnanců, učitelé, asistenti, pracovníci výdeje jídla a úklidu. „Přístavba nového pavilonu je navržena v pasivním energetickém standardu, což je jedním z požadavků v žádosti o dotaci. Plochá střecha přístavby bude vegetační, tvořená extenzivní zelení, která je bezúdržbová. Nevyžaduje doplňkovou zálivku,“ vysvětlil Martin Klír z Útvaru koordinace evropských projektů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky mateřská školka, stavba, kapacita školek, tělocvična, stavba školky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.